MM 9/2018 - Dom na wzgórzu: Aldona i Mirek Fimowiczowie

2018-08-08 16:21 Agnieszka Wrodarczyk

Aldona i Mirek, zaszyci w otulinie Suwalskiego Parku Krajobrazowego, stworzyli dla siebie miejsce z duszą oraz markę Rustykalne Wnętrza, pod którą urządzają domy o artystycznym klimacie.

Pasjonaci rustykalnych wnętrz i wiejskich klimatów. Uwikłani w miejską rzeczywistość, w ciągłym niedoczasie i wiecznym pośpiechu, zapragnęli większej przestrzeni, swobody oraz  bezpośredniego kontaktu z naturą. Wszystko to znaleźli na ukochanej Suwalszczyźnie. Azyl za miastem pozwolił im celebrować codzienność, leniwe poranki z kubkiem kawy na tarasie, wędrówki po lesie i spacery z przygarniętymi psami.

Gościnne progi

W pewnym momencie postanowili podzielić się tymi wspaniałymi okolicznościami przyrody z innymi, stąd pomysł na stworzenie apartamentów dla gości (Tojestto.eu), dla których znalazło się miejsce w domu sąsiadującym z ich prywatnym siedliskiem. Choć mieszkają w warunkach sprzyjających wyciszeniu, na brak zajęć nie narzekają. Ciągle coś upiększają w domu i ogrodzie, by stworzyć jak najbardziej komfortowe warunki dla letników. Oprócz tego nieustannie projektują i odnawiają siedliska, które stały się wspólną i największą pasją ich życia (Rustykalnewnetrza.pl). Jak mówią, to piękna, ale też wymagająca praca. Na szczęście kochają to, co robią, i mogą liczyć na swoje wzajemne wsparcie.

Ukryty skarb

Stare meble i bibeloty lubili od zawsze. Nie przeszkadzają im drobne niedoskonałości i wady. Jednym z ich ulubionych mebli jest kredens, który lata temu wyszperali u pewnego handlarza. Częściowo przegniły, przysypany śniegiem, nie pozwalał dostrzec swego potencjału. Kupili go za bezcen. Lokalnemu artyście zlecili wyrzeźbienie na drzwiczkach secesyjnych wzorów. I tak, choć od tego momentu wielokrotnie zmieniali adres, kredens stale podróżuje z nimi, będąc niezbędnym elementem ich rzeczywistości.NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021