MM 9/2018 - Dom na wzgórzu: Aldona i Mirek Fimowiczowie

2018-08-08 16:21

Aldona i Mirek, zaszyci w otulinie Suwalskiego Parku Krajobrazowego, stworzyli dla siebie miejsce z duszą oraz markę Rustykalne Wnętrza, pod którą urządzają domy o artystycznym klimacie.

Spis treści

  1. Gościnne progi
  2. Ukryty skarb

Pasjonaci rustykalnych wnętrz i wiejskich klimatów. Uwikłani w miejską rzeczywistość, w ciągłym niedoczasie i wiecznym pośpiechu, zapragnęli większej przestrzeni, swobody oraz  bezpośredniego kontaktu z naturą. Wszystko to znaleźli na ukochanej Suwalszczyźnie. Azyl za miastem pozwolił im celebrować codzienność, leniwe poranki z kubkiem kawy na tarasie, wędrówki po lesie i spacery z przygarniętymi psami.

Gościnne progi

W pewnym momencie postanowili podzielić się tymi wspaniałymi okolicznościami przyrody z innymi, stąd pomysł na stworzenie apartamentów dla gości (Tojestto.eu), dla których znalazło się miejsce w domu sąsiadującym z ich prywatnym siedliskiem. Choć mieszkają w warunkach sprzyjających wyciszeniu, na brak zajęć nie narzekają. Ciągle coś upiększają w domu i ogrodzie, by stworzyć jak najbardziej komfortowe warunki dla letników. Oprócz tego nieustannie projektują i odnawiają siedliska, które stały się wspólną i największą pasją ich życia (Rustykalnewnetrza.pl). Jak mówią, to piękna, ale też wymagająca praca. Na szczęście kochają to, co robią, i mogą liczyć na swoje wzajemne wsparcie.

Ukryty skarb

Stare meble i bibeloty lubili od zawsze. Nie przeszkadzają im drobne niedoskonałości i wady. Jednym z ich ulubionych mebli jest kredens, który lata temu wyszperali u pewnego handlarza. Częściowo przegniły, przysypany śniegiem, nie pozwalał dostrzec swego potencjału. Kupili go za bezcen. Lokalnemu artyście zlecili wyrzeźbienie na drzwiczkach secesyjnych wzorów. I tak, choć od tego momentu wielokrotnie zmieniali adres, kredens stale podróżuje z nimi, będąc niezbędnym elementem ich rzeczywistości.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE