Dodatki do domu. Czy są potrzebne? Tak, tylko dobrze przemyślane i w małych ilościach

2014-09-30 15:01 Monika Czerwińska-Konarska

Dekoracje wnętrz budują styl i charakter. Wnętrze bez dodatków dekoracyjnych będzie zimne i bezosobowe. Stylowe dodatki do domu, dobrze dobrane, sprawią, że podkreślimy styl, w którym urządzane jest nasze mieszkanie, a nawet porę roku czy nadchodzące święta.

Jeśli udało nam się zdefiniować styl naszego wnętrza łatwo będzie nam dobrać dekoracyjne dodatki. Każdy wie, że stylowe dekoracje wnętrz podkreślą charakter wnętrza i pokażą kto w nim mieszka. Dodatki do domu sprawiają, że wnętrza stają się ciepłe i przyjazne, a my i nasi goście dobrze się w nich czujemy. Stylowe dekoracje wnętrz sprawiają, że wnętrza są nasze a nie bezosobowe jak pokoje hotelowe. Dodatki do domu możemy dobierać dokładnie w stylu naszego domu lub zupełnie przeciwnie. Do stylu nowoczesnego możemy zaszaleć z dodatkami z pchlego targu, a do stylu klasycznego  sprawić sobie zupełnie nowoczesne świeczniki czy kieszeń na piloty zawieszaną na podłokietniku sofy.

Dodatki do domu: jak je dobierać?

Stylowe dodatki do domu, to nie tylko dekoracje w stylu klasycznym, mimo że tak się potocznie mówi. Stylowe dodatki do domu, czyli w stylu naszego mieszkania, podkreślą aranżację i pokażą kto w nim mieszka, nasze upodobania i zainteresowania. Jednak lepiej by dekoracyjnymi dodatkami nie były typowe pamiątki z podróży. Lepiej zainwestować w ładne ramki na zdjęcia, które stworzą tematyczną kolekcję (podróże, dzieci) na ścianie lub komodzie. Dodatkami podkreślającymi styl mieszkania mogą też być osłonki na doniczki, lampiony i latarenki na świece, dekoracyjne szkło użytkowe (karafki ze szklankami lub kieliszkami), patery na ciasteczka czy ozdobne lub ascetyczne stopery do książek. Takie stylowe dodatki do domu sprawdzają się przez cały rok.

Dodatki do domu podkreślą porę roku i nadchodzące święta

Dodatkami do domu możemy zaakcentować aktualną porę roku, nadchodzące święta albo uroczystości rodzinne. Jesienią i zimą idealnie sprawdzają się świeczniki, lampiony i latarenki rozświetlające długie wieczory. Ciepła wnętrzom dodadzą też miłe tekstylia w postaci pledów i poduszek (mogą być z wzorami świątecznymi) w kolorystyce dopełniającej barwy panujące w mieszkaniu lub świątecznej (czerwone na Boże Narodzenie i żółte na Wielkanoc).