Czy styl vintage jest ponadczasowy? Na czym polega vintage?

2021-08-24 10:54

Styl vintage, oprócz mody odnalazł swoje miejsce także w projektowaniu mieszkań. Styl vintage, to nic innego jak łączenie przeciwieństw. Wnętrza mieszkań w stylu vintage są zazwyczaj wyjątkowe i niepowtarzalne. Zawsze będą się różniły od pozostałych i to właśnie jest w nich piękne.

Projekt mieszkania w stylu vintage można stworzyć na dwa sposoby: aranżując stare meble w nowoczesnych wnętrzach lub  stylizując nowe rzeczy na wzór tych, co najmniej sprzed 20tu lat. Najprościej mówiąc styl vintage to łączenie przeciwieństw. Starego z nowym. Ważne jednak by przedmioty wykorzystywane we wnętrzach mieszkań w stylu vintage były dobrej jakości i nie zniszczone, ale by wyraźnie było widać, z których lat pochodzą.

Wnętrza mieszkania w stylu vintage czyli stare z nowym

Najbardziej popularne wnętrza mieszkań w stylu vintage powstały przez łączenie przedmiotów z lat 50tych i 60tych ze współczesnymi. Gdy trochę poszperamy znajdziemy fotele, sofy na nóżkach czy regały z czasów rock & roll’a. Cenne (wzorniczo oczywiście) są też lampy podłogowe i stołowe. W pokoju dziennym stylizowanym na vintage znakomicie odnajdzie się także kolekcja płyt winylowych z adapterem oraz plakaty filmowe z artystami z tamtych czasów. Tak zaaranżowany salon jest niezwykle lekki i stylowy. Również kuchnie nie oparły się modzie na vintage. Popularne stały się produkowane współcześnie sprzęty AGD. Najbardziej charakterystyczne są bajecznie kolorowe lodówki. Ale dopasujemy do nich także czajniki, tostery czy ekspresy do kawy. Do tego posadzka w biało – czarną szachownicę, proste fronty szafek i kuchnia rodem z lat 60-tych gotowa.

Polecamy!
lodówka Vestfrost

Autor: serwis prasowy

Lodówka Vestfrost VR-FB373-2E0OR urzeka designem, kolorystyką i funkcjami. Sterowana elektronicznie, z technologią No Frost Multi (obieg powietrza w komorach chłodziarki i zamrażarki) oraz jonizatorem powietrza Ion Tech. Dzięki filtrowi Maxi Fresh warzywa dłużej zachowują świeżość i smak. Szuflada z regulacją wilgotności i komora 0. Do wyboru pięć kolorów. Cena: 4999 zł. vestfrosthome.eu

Czy znasz AGD w stylu vintage? Mocny akcent nada styl kuchni!

Lodówka Vestfrost VR-FB373-2E0OR urzeka designem, kolorystyką i funkcjami. Sterowana elektronicznie, z technologią No Frost Multi, która wymusza obieg powietrza w komorach chłodziarki i zamrażarki, oraz jonizatorem powietrza Ion Tech pochłaniającym nieprzyjemne zapachy. Dzięki filtrowi Maxi Fresh warzywa w szufladzie dłużej zachowują świeżość i smak. Udogodnieniem jest szuflada z regulacją wilgotności oraz komora 0. Uwagę zwraca stylowe wzornictwo, zaokrąglone narożniki, a także eleganckie wykończenie wnętrza lodówki. Co więcej, chłodziarko-zamrażarka dostępna jest w pięciu efektownych kolorach.

Wnętrza mieszkania w stylu vintage czyli nowe stylizowane na stare

Innym sprawdzonym pomysłem na styl vintage jest łączenie lat 20tych z czasami współczesnymi. Tutaj możemy się pokusić o stylizowanie przedmiotów wyprodukowanych współcześnie na stylowe. Możemy bawić się sztukaterią – gzymsy pod sufitami są obowiązkowe dla lat 20tych, obowiązkowy będzie wymuskany parkiet w jodełkę, eleganckie tapety z wzorami retro czy szerokie ramy obrazów i luster – możemy je zaprojektować i wykonań ze sztukaterii. W tej odmianie stylu vintage doskonale sprawdzi się nowoczesna kuchnia z frontami z lakierowanego mdf-u, wykończona prostymi kamiennymi blatami. Ważne będzie zastosowanie także eleganckich i wyjątkowych tkanin zasłonowych, nawet w łazience, jeśli jest tam okno. Styl vintage naprawdę pozwala nam na stworzenie wnętrz wyjątkowych, niepowtarzalnych i tylko naszych. Jeśli lubimy wnętrza ponadczasowe, szczególnie lubimy jedną z epok, ale nie chcemy całego wnętrza mieszkania w jednym stylu, style vintage jest właśnie dla nas.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021