Czy lampy w stylu industrialnym pasują do domowych wnętrz mieszkań? SPRAWDŹCIE naszą GALERIĘ!

2014-09-29 16:24 Monika Czerwińska-Konarska

Lampy, to po podłodze i ścianach, najważniejszy element aranżacji wnętrza. Szczególnie jeśli lubimy styl nowoczesny i styl industrialny. Dobrze dobrane lampy mogą naprawdę urządzić wnętrze. Lampy w stylu nowoczesnym są idealne dla tych, którzy lubią wnętrza proste i w stonowanych kolorach.

Jeśli lubicie lofty, styl industrialny albo styl nowoczesny, proste lampy będą rozwiązaniem idealnym. Mimo, że oświetlenie traktujemy jako dodatek do aranżacji wnętrza, stanowi  ono jednak o jego charakterze. Lampy w stylu industrialnym będą proste w formie i w neutralnym kolorze, czyli czarne, szare, białe. Dla śledzących najnowsze trendy wnętrzarskie są też dostępne lampy w kolorze metalicznej miedzi. Sprawdzą się i w minimalistycznych aranżacjach i w stylu vintage, na tle chropowatej cegły lub betonu.

Lampy w stylu industrialnym czyli jakie?

Lampy w stylu industrialnym sprawdzą się powieszone nad stołem ale też w okolicach fotela, w którym lubimy wieczorem poczytać czy nad kuchenną wyspą. Lampy mogą mieć klosze wykonane z metalu (niektóre możemy zamawiać w dowolnym kolorze z wzornika RAL), ze szkła lub mogą być we formie zwyczajnych żarówek. Żarówki mogą być osłonięte metalową klatką lub zupełnie saute. Jeszcze jedną cechą charakterystyczną lamp w stylu industrialnym są przewody w kolorowych oplotach. Takie kolorowe oploty są szczególnie popularne gdy kloszem jest… sama żarówka.

Lampy w stylu industrialnym: zawiesić czy postawić?

Lampy w stylu industrialnym to też lampy stojące. Wyróżniającą je cechą jest przeskalowana wielkość. Kształt takich lamp znamy z naszych biurek. Także teraz lampę biurkową możemy też postawić na podłodze i na pewno „da radę”. Industrialne lampy wiszące, na kolorowych lub czarnych przewodach, ze względu na swoje proste kształty lubią występować w towarzystwie. Dlatego często wiesza się 2 lub 3 takie same lampy obok siebie, lub 3 lampy, z których każda ma minimalnie inny kształt ale identycznie zostały wykończone.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021