Czułe słówka. Luksusowa kawalerka

2008-10-28 1:00

Przestrzenną kawalerkę przecinają nachodzące na siebie tafle szkła. Dzielą one mieszkanie na pół, ustanawiając granicę pomiędzy strefami: dzienną i nocną.

Tafle szkła są przegrodą, ale nie zabierają światła. Ich dekorację stanowią drukowane urywki zdań. Słowa wyglądają, jakby fruwały w powietrzu. Wieczorem, podświetlone halogenami, pojawiają się (jako cienie) na ścianach i suficie. Tekst pochodzi z korespondencji między prababcią i pradziadkiem właściciela. Projektantki Magda Dusińska i Magda Jeziorowska wybrały list napisany kobiecą ręką. W na wskroś nowoczesnym mieszkaniu, wypełnionym kompozytami, fornirami, halogenami i światłowodami, kaligrafia komponuje się z olejnymi obrazami i stołem w jadalni. To taka fajna, inteligentna zabawa w łączenie starego z nowym - list prababci, wyeksponowany dzięki nowoczesnym technologiom, a tuż obok, w jadalni, nowoczesna lampa marki Foscarini nad odnowionym stołem i krzesłami z antykwariatu. Lampa przypomina kryształowy żyrandol z minionej epoki, a wiekowe krzesła mają współczesne obicia.

Jak urządzić luksusową kawalerkę

Projektantki pamiętają, że od chwili gdy przedstawiły właścicielowi kawalerki wizję całkowicie otwartej przestrzeni, zależało mu bardzo na wolno stojącej wannie. - To, że stoi na środku łazienki, a nie przy ścianie, jest wyrazem jego wolności i świadczy o fantazji - mówi Magda Jeziorowska. Jak to z symbolami bywa, wanna od początku sprawiała kłopot. Dostawca po wyładowaniu jej przed wejściem do klatki schodowej odjechał w pośpiechu, mimo że Magda prosiła o pomoc we wniesieniu. Rzucił, że musi po coś zejść do auta, i tyle go widzieli. Gospodarz zwrócił się z prośbą o pomoc do robotników i ochroniarzy z osiedla. W szóstkę wtaszczyli 350-kilogramowego kolosa na trzecie piętro.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021