Cegła na ścianie we wnętrzu: nowoczesna aranżacja mieszkania w Krakowie

2016-05-06 17:47

W nowoczesnym wnętrzu mieszkania w Krakowie czerwona cegła na ścianach spełniła marzenie inwestorów o ich własnym Wawelu. Zestawiona z drewnem, szarym kolorem ścian oraz czernią stworzyła niezwykle orginalny klimat wnętrza. Co wyniknęło z takiego połączenia? Zobacz projekt autorstwa pracowni Mango Studio!

Na jednym z Krakowskich osiedli powstał projekt nowoczesnego wnętrza dla dwójki młodych, niezwykle energetycznych ludzi. Inwestorzy oczekiwali od projektantek funkcjonalnego projektu mieszkania ubranego w nowoczesne fromy. Mango Studio nie jest pracownią hołdującą surowej estetyce minimalizmu, stąd powstała mieszanka oswojonej, przyjaznej nowoczesności w starannie skomponowanej palecie barw, która daje poczucie harmonii, ciepła i spokoju. W aranżacji nowoczesnego wnętrza na plan pierwszy wysuwa się cegła na ścianie skontrastowana z szarym kolorem ścian.

Cegła na ścianie we wnętrzu: wspomnienie dzieciństwa

Cegła na ścianie w salonie zastosowana została na specjalne życzenie inwestora. Przywołuje jego wspomnienia z dzieciństwa, kiedy jako młody chłopak mieszkał w pokoju z widokiem na Wawel. Dla tych wspomnień projektantki zatrudniły ekipę wykonawczą, która dokonuje renowacji na Wawelu. W taki sposób - na ścianie w salonie pojawiła sie orginalna, stara, poniemiecka cegła. Nieregularne licówki, kładzione na dziko, wplecione gdzieniegdzie elementy piaskowca składają się na dekorację ściany stwarzającą niezwykle oryginalny klimat wnętrza, dzięki któremu inwestorzy mogą mieć swój kawałek Wawelu w salonie. W aranżacji salonu, który stanowi przestrzeń wypoczynku, z wygospodarowaną strefą jadalnianą - czerwona cegła na ścianie została połączona z ciemnym drewnem, szarymi ścianami oraz czernią.

Zobacz też: Cegła na ścianie w aranżacji wnętrz >>>

Takie zestawienie tworzy industrialny klimat w pomieszczeniu. Przełamaniem surowych materiałów w aranżacji salonu są delikatne, kolorowe dodatki, dzięki którym we wnętrzu robi się przytulnie. Wykreowana przestrzeń salonu wypełniona została cennymi dla inwestorów przedmiotami i osobistymi dodatkami jak. np panorama Nowego Jorku - urzeczywistnienie marzeń o podróży do Ameryki. Łazienka, podobnie jak sypialnia, na życzenie inwestorki została utrzymana w klimacie nastrojowym z nutą glamour. W jej wnętrzu gra szarości i czerni ocieplona została obecnością drewna. Cała aranżacja jest ciekawym połączeniem stylu modern z elementami glamour oraz stylu industrialnego. Co wyniknęło z takiego zestawienia? Zobacz zdjęcia projektu mieszkania autorstwa pracowni Mango Studio!

Autor projektu: www.mangostudio.pl

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021