Bracia postanowili zamieszkać w jednej kamienicy. Jeden postawił na vintage, a drugi?

2024-04-12 13:16

Dzisiaj przenosimy się do Amsterdamu i zaglądamy do wnętrz zabytkowej kamienicy, która znajduje się w niewielkiej odległości od Vondelparku. Za aranżację wnętrz kilku apartamentów znajdujących się w środku apartamentów odpowiadają Sebastiaan van Maanen i Ramses Caesar. Zobaczmy, dwa z nich!

Spis treści

  1. Mieszkanie pierwszego z braci
  2. Mieszkanie drugiego z braci: apartament DD Residence C

W rodzinie siła! Właśnie dlatego dwa mieszkania zajęli bracia. Znajdują się na dwóch kondygnacjach połączonych ze sobą windą. Są przestronne, wygodne i niezwykle jasne! Każde z mieszkań zostało nazwane inicjałami nowych właścicieli.

Mieszkanie pierwszego z braci

Apartament JB Residence A zajmuje pierwsze i drugie piętro kamienicy. Z jego dolnego poziomu można wejść do pięknego, zielonego ogrodu, w którym znajduje się mały domek pełniący dwie funkcje: i biura, i pensjonatu.

Mieszkanie urządzono w jasnej, subtelnej palecie barw i wykończono za pomocą naturalnych materiałów: marmuru oraz drewna. 

Złoto we wnętrzach WZ Studio

W położonym na piętrze salonie przeplatają się różne odcienie złamanej bieli. Elegancji tej przestrzeni dodaje sztukateria. Klasyczny charakter wprowadzono tu również za pomocą żyrandola oraz kominka.

Kuchnia, która znajduje się tuż obok, została utrzymana w tej samej estetyce. Meble o gładkich, beżowych frontach zestawiono z kamiennym blatem, którym pokryto również cześć ściany. Uwagę zwraca również wyspa kuchenna na ryflowanej nodze i pięknym, zaokrąglonym blacie. 

Zobacz też: 100-metrowe mieszkanie w bielach, szarościach i drewnie. Nowoczesne wnętrze na warszawskim Mokotowie

Mieszkanie w kamienicy Amsterdamie
Autor: Materiały prasowe / Dornbracht, zdjęcia: Mart Goossens

Na piętrze niżej urządzono sypialnię, łazienkę oraz garderobę. Wszystkie pomieszczenia są połączone za pomocą przesuwnych drzwi.

W sypialni stanęło tapicerowane, beżowe łóżko. W ciekawym miejscu zamontowano prysznic. Znajduje się na granicy łazienki i sypialni. Wychodząc z niego, inwestorzy stają już nie na ceramikę, którą pokryto podłogę łazienki, ale na drewnianym parkiecie!

Dużą łazienkę wypełniła spora drewniana zabudowa, która zapewnia dużo miejsca do przechowywania. Połączono ją z jasnym kamieniem i jasnym kolorem ścian. 

Mieszkanie drugiego z braci: apartament DD Residence C

Drugi z braci urządził się nieco inaczej. Jego mieszkanie to vintage w nowoczesnym wydaniu. Ten apartament znajduje się w górnej części budynku. Podczas gdy pierwszy z braci ma ogród, ten z kolei posiada balkony oraz taras na dachu.

Tu świat kolorów zbudowano na zestawieniu złamanych bieli, zieleni oraz złota. Pojawiły się w nim motywy myśliwskie: poroże w korytarzu oraz obraz właśnie o takiej tematyce. Przeszłość spotyka się z teraźniejszością, ponieważ te elementy vintage przełamano sprzętami o współczesnym designie.

Mieszkanie w kamienicy Amsterdamie
Autor: Materiały prasowe / Dornbracht, zdjęcia: Mart Goossens

Zieleń po raz pierwszy spotykamy w salonie. Tam pojawia się w postaci kanapy. Kolor ten całkowicie zdominował garderobę, gdzie, idąc w parze ze złotem, dał wrażenie luksusu. Z kolei w łazience, która połączona jest bezpośrednio sypialnią, leśną zieleń połączono z ciemnym drewnem w postaci szafki pod umywalkę. 

  • Materiały prasowe: Dornbracht
  • Projekt: Sebastiaan van Maanen i Ramses Caesar
  • Fotograf: Mart Goossens

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jedno mieszkanie to dla nich za mało. Kupili cztery i połączyli w gigantyczny apartament!

Odróżnisz pawlacz od tapczanu? Rozwiąż quiz o mieszkaniach w PRL-u

Pytanie 1 z 10
Pawlacz to...