Biel ożywiona mocnymi kolorami. Turkus w sypialni, a w łazience... papugi!

2023-11-08 9:02

To 90-m mieszkanie na Saskiej Kępie zdominowała biel, ale coś jeszcze: wakacyjny i tropikalny klimat, który akcentuje jasną przestrzeń. Celem architektów było stworzenie wnętrz, które dla właścicieli będą muśniętą nutką luksusu oazą spokoju.

Spis treści

  1. 90-m mieszkania na Saskiej Kępie. Metamorfoza
  2. Burzymy!
  3. Salon z aneksem kuchennym i jadalnią
  4. Metamorfoza sypialni
  5. Toaleta z wakacyjnym vibe'm
  6. Stonowana główna łazienka
  7. Zobacz więcej zdjęć mieszkania na Saskiej Kępie:

90-m mieszkania na Saskiej Kępie. Metamorfoza

Urządzając przestronne mieszkanie dla 4-osobowej rodziny, architekci Marta Iglewska i Radosław Wójcik postawili na biel. Ten czysty, subtelny i ponadczasowy kolor jak żaden inny rozświetla wnętrza, wnosząc do nich spokój i harmonię.

Ponieważ w dużej ilości biel może wydawać się sterylna i nudna, architekci ożywili ją energetycznymi kolorami i egzotycznymi wzorami, np. tapetami w korytarzu (liście palmy) i łazience (ptaki), a także kojarzącym się z ciepłym oceanem turkusem, który pokrył ścianę nad łóżkiem w sypialni.

Burzymy!

Jeszcze zanim architekci przystąpili do prac, należało całkowicie zmienić układ deweloperski w 90-metrowym mieszkaniu.

To było mieszkanie z równie dużym potencjałem, jak wadami w układzie funkcjonalnym. Konieczny był więc nowy podział stref i wydzielenie dodatkowej sypialni, by każdy miał tu miejsce dla siebie

- wspomina Marta Iglewska z pracowni Interiorsy.

Mieszkanie na Saskiej Kępie
Autor: Interiorsy

Metamorfozę wnętrz rozpoczęto więc od wyburzenia części ścian i wytyczenia nowego układu pomieszczeń. W efekcie udało się uzyskać otwartą część dzienną składającą się z salonu i aneksu kuchennego.

Salon z aneksem kuchennym i jadalnią

Strefę wypoczynkową od kuchennej oddziela biała wyspa z marmurowym blatem i frontem ozdobionym drewnianymi lamelami.

W części kuchennej znalazło się miejsce dla białej zabudowy z lakierowanymi frontami bez uchwytów. Meble doskonale wtapiają się w tło, nie zakłócając salonowej atmosfery panującej w całym wnętrzu.

Jakie rośliny doniczkowe kwitną zimą?

Natomiast w strefie wypoczynkowej prawie całą przestrzeń zajmuje szara sofa, która zachęca do odpoczynku po długim, męczącym dniu. Warto też wspomnieć o podłodze w części dziennej, którą pokrywa w całości stylowa drewniana jodełka.

ZOBACZ TEŻ: Projekt tej kawalerki to majstersztyk. Tylko 29 metrów, a tyle przestrzeni!

Metamorfoza sypialni

Jasna i przestronna jest także główna sypialnia właścicieli, w której wzrok przyciąga turkusowa ściana nad łóżkiem. Kojarzący się z oceanem turkus nie tylko ożywia wnętrze, ale również kojąco wpływa na zmysły, pomagając wyciszyć się i przygotować do kolejnego dnia.

Mieszkanie na Saskiej Kępie
Autor: Interiorsy

Toaleta z wakacyjnym vibe'm

Wakacyjne akcenty odnajdziemy również w niedużej toalecie, którą udało się optycznie powiększyć, dzięki wyłożeniu ścian lustrami. Dzięki odbijającej się w nich tapecie z motywem kolorowych ptaków można poczuć się tu jak na egzotycznej wyspie.

Stonowana główna łazienka

Z kolei główna łazienka jest bardziej stonowana, co podkreśla jej relaksacyjny charakter. Miejsce tu odnalazła duża, wygodna wanna z parawanem, która poza długą kąpielą, zapewnia też szybki, orzeźwiający prysznic. Gładkie powierzchnie wielkoformatowych płytek imitujących kolor i strukturę betonu łagodnie ożywiają wnętrze. Połączono je z białymi heksagonami, które zdobią także toaletę.

Projekt: Interiorsy

Zobacz więcej zdjęć mieszkania na Saskiej Kępie:

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:  Neutralną bazę podbili rudościami i granatem. Sypialnia jest przepiękna!

Kultowe przedmioty PRL Czy wiesz, jak działają? Rozwiąż QUIZ

Pytanie 1 z 14
Do czego służy ten przedmiot? Działał po podłączeniu prądu.
Przedmiot z PRL