Białe wnętrze dla rodziny – mieszkanie, które spełniło marzenia

2022-04-19 12:04

W tym mieszkaniu w Gliwicach króluje biel, ale spotkamy też różne ciekawe rozwiązania: ładnie wykorzystane drewno, zaskakująco zestawione detale, plamę koloru. A wszystko dla zyskania indywidualnego klimatu i przytulności.

Spis treści

  1. Przytulne mieszkanie dla rodziny
  2. Wnętrze, które spełniło marzenia
  3. Kuchnia jak nowa – porady właścicielki

– Po tylu latach zmian w naszym domu oraz fascynacji różnymi stylami odkryłam, że urządzanie wnętrz to moja prawdziwa pasja. Realizuję ją, poddając nasze mieszkanie metamorfozom, a także pomagając znajomym aranżować ich domy – opowiada właścicielka.

Przytulne mieszkanie dla rodziny

Justyna z mężem Wojciechem oraz dziećmi (Marią, 7 lat, i Mikołajem, 5 lat) mieszka tu już 14. rok. – Zajmujemy piętro rodzinnego domu męża – mówi. – Dzielimy go z jego dziadkami. Przez te lata nasze mieszkanie przeszło wiele metamorfoz, ale teraz w pełni odpowiada potrzebom naszej piątki, bo w skład rodziny wchodzi także seter szkocki Alex – dodaje ze śmiechem.

Na pierwszy ogień poszła ściana między kuchnią a jadalnią. Nie została jednak do końca wyburzona, więc na pograniczu pomieszczeń powstał półwysep-barek. Dzieli on powierzchnię na praktyczną, roboczą (kuchnia) i bardziej elegancką (jadalnia).

– Półotwarta przestrzeń gwarantuje więcej światła i powietrza – mówi Justyna. – W drugą stronę, czyli między jadalnią a salonem, mogliśmy zrobić tylko prześwity, ponieważ ściana okazała się nośna. Poszerzyliśmy więc otwór przeznaczony na drzwi, ile się dało. Dla wzmocnienia efektu spójności przestrzeń łączą jednakowa podłoga i kolorystyka. Biel, szarości, beże i czerń można spotkać w każdym pomieszczeniu. Przy okazji dziękuję za pomoc szwagrowi, którego firma budowlana wykonuje dla nas wszystkie remonty i który dzielnie znosi moje wymysły i zmiany.

..  Tani remont kuchni – 10 pomysłów na oszczędności >>>

Wnętrze, które spełniło marzenia

Mieszkanie Justyny i Wojtka ciągle się zmienia. – Inspirują mnie wnętrzarskie magazyny i blogi – mówi gospodyni. – Mój gust ewoluuje, a ponadto zwyczajnie nie lubię stagnacji. Staram się, aby dom żył, aby domownicy z radością do niego wracali. U nas zawsze dużo się dzieje, uwielbiam urządzać przyjęcia tematyczne i urodziny dla dzieci. Chętnie pomagam w szkole przy organizacji imprez, bo świadomość, że mam swój wkład w urządzanie świata, sprawia mi frajdę. Jeszcze nie powiedziałam ostatniego słowa, jeśli chodzi o nasz dom – dodaje ze śmiechem. – Marzy mi się żeliwna koza na pograniczu jadalni. Będę rozwijać blog (Mojbialydomek. blogspot.com) oraz profil na Facebooku (Biały domek Justyna Majewska). Pomysłów nigdy mi nie zabraknie!

Kuchnia jak nowa – porady właścicielki

Szafki stare lub takie, które już ci się opatrzyły, przemaluj! Idealne będą do tego pożółkłe meble sosnowe lub w okleinie drewnopodobnej typu Swarzędz. Odkręć fronty, przeszlifuj je papierem ściernym (ręcznie lub szlifierką). Jeśli powierzchnia jest równa, wystarczy ją zmatowić drobnym papierem (120-180). Odpyl ją, umyj benzyną ekstrakcyjną. Pomaluj trzykrotnie farbą do drewna za pomocą wałka. Ja przetestowałam Tikkurila Everal Matt. Jestem zadowolona – minęło kilka lat, farba nigdzie nie odpryskuje.

Zmień uchwyty. Wykorzystaj je jako element dekoracyjny. Dzięki nim możesz kompletnie zmienić charakter kuchni. Jeżeli zamiast czarno-białych rozetek dałabym gałki retro, całe wnętrze pojechałoby w tym kierunku.

..  Jak przemalować mebel? Poradnik >>>

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE