Białe wnętrze bez monotonii, czyli cegła i czysta biel w nowoczesnym wnętrzu

2016-02-16 15:25

Białe wnętrze z cegłą na ścianie. Minimalizm w odsłonie najwyższego funkcjonalizmu. Biały salon z kuchnią będący centrum nowoczesnego wnętrza. Projekt łazienki, w której króluje efektowna mieszanka materiałów. Kuchnia, która urzeka... bielą. To wszystko i nic więcej wystarczy, aby nowoczesne wnętrze zachwycało estetyką i wyjątkowym klimatem.

Spis treści

  1. Salon z kuchnią: nowoczesne wnętrze w bieli
  2. Biała kuchnia, czyli czysta biel i nic więcej
  3. Nowoczesna łazienka: efektowna mieszanka

Projekt wnętrz z cegłą na ścianie wciąż święci triumfy. Naturalna dekoracja ściany bardzo często wiedzie prym w nowoczesnych wnętrzach. Czasem wystarczy jednak niewielki jej akcent, aby otulić projekt wnętrz wyjątkowym klimatem i nadać mu charakteru. Okazuje się, że naturalną cegłę najlepiej zaprezentować w otoczeniu...bieli, oczywiście. Prezentujemy aranżację białych wnętrz, w których zachwyca nie tylko cegła.

Salon z kuchnią: nowoczesne wnętrze w bieli

Białe wnętrza zostały pomyślane jako funkcjonalna przestrzeń, która utrzymana została w stylu pozornego minimalizmu, który gdzieniegdzie zostaje przełamany akcentem z charakterem. Bazowym kolorem nowoczesnego wnętrza jest czysta biel, która sprawia, że wnętrze wydaje się zdecydowanie większe i przestronniejsze, niż jest w rzeczywistości. Centrum nowoczesnego mieszkania wyznacza salon z kuchnią, które idealnie ze sobą korespondują, wzajemnie się uzupełniając. Część salonowa, dla której bohaterem jest funkcjonalny wypoczynek w kolorze nieśmiertelnej szarości, zostaje dopełniona oryginalną dekoracją białej ściany. Kinowe plakaty i grafiki, choć nieczęsto wykorzystywane, jako dekoracje ściany w salonie, nadają minimalistycznemu wnętrzu iście artystycznego wyrazu.

Biała kuchnia, czyli czysta biel i nic więcej

Na granicy części dziennej i części kuchennej zaplanowano niewielki barek, który od strony salonu „przemyca" do wnętrza przepiękną cegłę w naturalnej postaci. Ta, nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i przełamuje nieco pozorną rutynę w aranżacji białego wnętrza. Projekt kuchni został pomyślany jako funkcjonalne wnętrze, które pełniąc rolę pełnowartościowego wnętrza roboczego nie będzie w żaden sposób zakłócało estetyki salonu. Postawiono więc na białe wnętrze, które zaskakuje właśnie nieskazitelną bielą. Obszerna kuchenna zabudowa zapewnia optymalne ilości miejsca do przechowywania, a przy tym nie zakłóca estetyki części wypoczynkowej. Klamrą spajającą aranżację białego wnętrza jest przepiękna drewniana podłoga, otulająca przestrzeń domowym ciepłem.

Nowoczesna łazienka: efektowna mieszanka

Projekt łazienki urzeka odważnymi połączeniami, które w gruncie rzeczy stanowią niezwykle zgrabny zestaw. Aranżacja łazienkowego wnętrza łączy w sobie różne materiały i odmienne stylistyki. Strefa WC została wyznaczona za pomocą efektywnego materiału idealnie imitującego surowy beton. Mokra strefa wnętrza została wyłożona płytkami w kolorze białym, które nadają aranżacji wyjątkowej łagodności i elegancji. Całość dopełniona została czarnymi elementami półek nad wanną, które z kolei wprowadzają do projektu łazienki szyk i elegancję. Kolor do nowoczesnej łazienki wprowadzono za pomocą pomysłowej szafki pod umywalkę, a całość idealnie domyka efektowna podłoga z czarno-białym wzorem.

Kontakt z pracownią:

Abażur Marta Kramkowskainż. arch. wnętrz Marta Kramkowskawww.aba-zur.pl

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE