Białe wnętrza: nowoczesny apartament w starej kamienicy

2016-05-04 16:21 Anna Szeweluk|NOYE Studio

Białe wnętrza nowoczesnego apartamentu to dobry przykład udanego projektowania w starych budynkach - co ewoluowało dziś do rangi najbardziej pożądanych. Białe wnętrza zachwycają swoim niebanalnym, zabytkowym charakterem. Zawsze znajdzie się w nich coś co podkreśla historię miejsca i prosi się o zachowanie. Takie wnętrza mają duszę! Zobacz projekt autorstwa pracowni NOYE Studio!

Ostatnimi czasy podejście do projektowania wnętrz przeszło ogromną rewolucję. Po wielu latach,  na których swoje piętno odcisnął okres komunizmu, odcięcia się od starego i usilnej chęci łapania zachodnich nowinek, w tym tych "designerskich", wnętrzarskich zmienia się sposób myślenia Polaków. Powracamy do źródeł, poszukujemy tradycyjnych form, podkreślamy i chwalimy się historyzującymi wpływami we wnętrzach. Trend na posiadanie apartamentu w starych murach kamienicy to rzecz nowa, rodząca się od kilku lat. W modzie są białe wnętrza stylowe i pełne elegancji.

Białe wnętrza: projektowane w starych murach

Dobrze zaprojektowane mieszkania w odrestaurowanych kamienicach, zyskały dziś miano powierzchni luksusowych, w często astronomicznych cenach. Możliwości jakie daje piękno "starego" są ogromne, aczkolwiek równie łatwo jest zepsuć całość, źle wysmakowanym projektem. Ogromnie ważnym elementem przedsięwzięcia jakim jest aranżacja takiej przestrzeni jest dobór odpowiedniego architekta, który rozumie otaczającą go przestrzeń, zna historię architektury i skutecznie potrafi rewitalizować przestrzeń komponując w aranżacji wnętrza w kamienicy nowe ze starym.

Zobacz też: Jak połączyć stare z nowym - klasyka w nowym wydaniu >>>

Najważniejsze to zrozumieć ducha miejsca. Naturalne materiały takie jak cegła, drewno, kamień tworzą piękne spójne kompozycje w aranżacji stylowych wnętrz w kamienicy, wzajemnie się wydobywając i podkreślając swój urok.

Białe wnętrze w kamienicy: apartament w sercu Krakowa

Apartament projektu autorstwa pracowni NOYE Studio mieści się w samym sercu Krakowa, w zabytkowej tkance. Jego wyjątkowe białe wnętrze - to klasyczne połączenie minimalistycznego, nowoczesnego stylu z klasycznym francuskim wnętrzem. Mnogość sztukaterii wcale nie przytłacza, tworzy wręcz niezwykłe tło dla stonowanych prostych mebli i dodatków. Kultowe ikony designu w aranżacji wnętrza apartamentu wspaniale komponują się na tle marmuru, oryginalnej odrestaurowanego ceglanego muru czy pięknego drewna dębowego ułożonego w klasyczny wzór jodełki francuskiej. Prosta kolorystyka w aranżacji wnętrza w kamienicy, połączenie bieli, szarości, czerni i złota tworzy niezwykle elegancką paletę. Apartament urządzonony w kolorze białym jednocześnie spełnia wszystkie wymagania współczesnego człowieka poprzez efektywny układ odpowiednio skomunikowanych pomieszczeń czy takie udogodnienia jak klimatyzacja i wentylacja mechaniczna.

Autor projektu: www.noye.pl

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021