Bajeczne mieszkanie w kamienicy na Kazimierzu. Przytulniej się nie da!

2023-10-17 13:32

Co kryją krakowskie kamienice? Niektóre pamiętają jeszcze swoich dawnych lokatorów, inne, jak ta na Kazimierzu, przeszła niesamowitą metamorfozę, która zapada w pamięć. Bajkową aranżację oparto na trzech kolorach: niebieskim, zielonym i lila.

Spis treści

  1. 50 m mieszkanie w kamienicy w błękitach, zieleniach i lila
  2. Zjawiskowy salon: harmonia kolorów
  3. Sypialnia: tapeta niczym malowidło
  4. Łazienka: barwa morza i złoto

50 m mieszkanie w kamienicy w błękitach, zieleniach i lila

Niewielkie, 50-metrowe mieszkanie przy ul. Skawińskiej, w jednej z kamienic na krakowskim Kazimierzu to istna bajka. Magda Gajda, architektka pracowni Gaja Design, stworzyła wnętrze zdominowane przez przez trzy kolory: liliowy, zielony oraz niebieski, które dodatkowo zostały wzbogacone o utrzymaną w podobnej tonacji kolorystycznej tapetą Pierre’a Frey’a. Widnieją na niej papugi oraz rośliny, które były punktem wyjścia i inspiracją do stworzenia projektu tego mieszkania. 

Zjawiskowy salon: harmonia kolorów

Tapeta została położona w salonie i wpisana w podwójne ramy sztukaterii, tworząc w pomieszczeniu galeryjny ciąg. Pod nią znalazła się lamperia w zaskakującym odcieniu niebieskiego, która jest mocnym  i przykuwającym wzrok punktem tego wnętrza. 

Mieszkanie jak z bajki w Krakowie
Autor: Projekt: Gaja Architektura Wnętrz, sdjęcia: ONI Studio

Wszystkie meble, która znalazły się w mieszkaniu, zostały zaprojektowane przez pracownię Gaja Design. W kuchni serce kradnie zabudowa w kolorze lila. Perfekcyjny odcień, bez cukierkowego efektu został zestawiony z białym blatem z konglomeratu kwarcowego oraz płytkami o brązowym, ciepłym odcieniu. Swoistą kropką nad “i” są złote, eleganckie uchwyty. 

Tuż obok mebli stanął stół z forniru dębowego, a obok niego rattanowe krzesła wyściełane welurem. Również z forniru wykonano konsolę, nad którą zawisł telewizor. Wprawne oko dostrzeże szykowny detal w postaci mosiężnych uchwytów. Naprzeciwko konsoli, pod szerokim oknem ustawiono kanapę obitą miękkim materiałem w stłumionym kolorze groszku. Na ścianie, na której ułożono tapetę, stanęła duża, metalowa i przeszklona witryna. 

Sypialnia: tapeta niczym malowidło

Dla inwestorów sypialnia miała być miejscem, gdzie naładują baterię i będą mogli się zrelaksować. Ściana za zagłówkiem tapicerowanego łóżka w kolorze atramentu została wyłożona przykuwającą wzrok tapetą. Przypomina ona malowidło ścienne, a jej kolory doskonale współgrają z odcieniem niebieskiego zagłówka.

Mieszkanie jak z bajki w Krakowie
Autor: Projekt: Gaja Architektura Wnętrz, sdjęcia: ONI Studio

Efekt przytulności uzyskano nie tylko za pomocą ciepłej palety barw, ale też miękko spływającym zasłonom. 

Łazienka: barwa morza i złoto

Każde pomieszczenie zapewnia swoim właścicielom sporą dawkę energii i estetycznych wrażeń. Łazienka została zdominowana przez meble w zgaszonym morskim odcieniu na… złotym, szczotkowanym cokole. Ściany pokryły białe płytki, natomiast podłogę płytki oktagonalne zbliżone w tonacji do kanapy w salonie. Ich styl miał nawiązywać do ceramiki, jaką w przeszłości można było spotkać w kamienicach. 

Umywalka nablatowa została zamocowana na blacie z konglomeratu kwarcowego. Całości szyku dodały ponownie złote, mosiężne uchwyty.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Metamorfoza czarno-białego mieszkania w Kielcach. Kasia chciała, żeby było kobieco i elegancko

Odróżnisz pawlacz od tapczanu? Rozwiąż quiz o mieszkaniach w PRL-u

Pytanie 1 z 10
Pawlacz to...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE