Aranżacyjne metamorfozy: cztery wnętrza, jedno pomieszczenie, trzy kolory

2014-04-16 14:41 Anna Rychlewicz

Niewielka przestrzeń bardzo często ogranicza możliwości aranżacji i zmusza do wielu kompromisów. Jednak nie zawsze tak musi być! Prezentujemy aranżację pomieszczenia o czterech wnętrzach, które wyróżniają jedynie trzy kolory. Zobacz wyjątkową przestrzeń pełniącą cztery różne funkcje!

Funkcjonalna aranżacja pomieszczeń wymaga oryginalności i wykorzystania niekonwencjonalnych rozwiązań. Zastanawiasz się jak w jednym pomieszczeniu zaaranżować nowoczesny salon z jadalnią, albo jak zaplanować kuchnię otwartą na salon? A gdyby jedną przestrzeń podzielono na cztery autonomiczne strefy? Czy to możliwe, żeby jedno pomieszczenie było jednocześnie salonem, kuchnią, jadalnią oraz przedpokojem? Tak, to jest możliwe! Ekipa internetowego programu wnętrzarskiego „Szybkie Metamofrozy” podjęła takie wyzwanie.

Małe mieszkanie: cztery wnętrza w jednym pomieszczeniu

Założeniem projektowym było stworzenie harmonijnej przestrzeni, która docelowo pełniłaby cztery różne funkcje. W jednym pomieszczeniu miał znaleźć się salon, kuchnia z jadalnią, a także strefa przedpokoju. Zaaranżowanie wnętrza w taki sposób, by uniknąć wrażenia chaosu, wymagało od projektantów doboru elementów, które łączyłyby wszystkie te strefy. W tym przypadku postawiono na kolor biały, który konsekwentnie powielano w kolejnych częściach wnętrza. W przedpokoju zdecydowano się na białą ścianę o falistej strukturze, w kuchni natomiast wybrano białe szafki. Część salonowa została wyposażona w białą zabudowę biblioteczną. Konsekwencją kolorystyczną odznacza się także ściana, na której stoi kanapa.

Małe mieszkanie: aranżacja przedpokoju: różne faktury i formy

Elementem wyróżniającym przestrzeń przedpokoju jest oryginalna ściana o falistej strukturze oraz fototapeta przywodząca na myśl morskie fale i wakacyjny klimat. Dzięki temu nieestetyczne drzwi ładnie wpasowały się w oryginalną aranżację. Zdjęcie utrzymane w czarno-białej kolorystyce idealnie komponuje się z ciepłym, szarym odcieniem ściany, która łączy tę strefę z salonem. By nie przytłoczyć wnętrza, projektanci zdecydowali się na gładkie fronty szaf w kolorze białym. Nad falistą ścianą zaprojektowano także podłużną półkę na książki, która wraz z biblioteczną zabudową w salonie stanowi spójną całość.

Małe mieszkanie: nowoczesny salon z elementem vintage

W salonie najważniejszymi elementami aranżacji jest kanapa w kolorze modnej szarości, a także niezwykle funkcjonalna biblioteczna zabudowa. Niekwestionowanym bohaterem tej części wnętrza jest stary fotel w stylu vintage. Jednocześnie, mebel ten wprowadza do pomieszczenia kolorystyczny akcent, który świetnie komponuje się z szarą ścianą. Ponadto, stylowy fotel pełni funkcję oddzielającą część salonową od korytarza. W niewielkiej przestrzeni salonu wygospodarowano także miejsce na niewielki stolik kawowy oraz oryginalną lampę.

Małe mieszkanie: funkcjonalna kuchnia otwarta na salon

Część kuchenna pomimo niewielkiej powierzchni została zaaranżowana jako niezwykle funkcjonalne wnętrze. Na granicy kuchni i salonu zaplanowano wyspę, która jednocześnie pełni rolę schowków i szafek na kuchenne akcesoria. Celem nadania wnętrzu spójności, szafki zostały wykonane z identycznego materiału jak zabudowa dużych szaf. W centrum pomieszczenia zaplanowano strefę jadalnianą. Została ona zaprojektowana w bezpośrednim sąsiedztwie kuchennej wyspy. Charakterystycznym elementem tej części jest oryginalna lampa zawieszona nad stołem, która wprowadza do wnętrza niezwykły klimat. Stół zaprojektowano tak, by kolorem nawiązywał do kuchennych szafek i blatu. Podobnie jak w pozostałych strefach pomieszczenia, również w części jadalni na plan pierwszy wysuwa się konsekwencja kolorystyczna i dbałość o spójność aranżacji.

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021