Aranżacje wnętrz. Wyjątkowe wnętrza i dekoracje wnętrz w kwiaty: ZDJĘCIA i INSPIRACJE

2012-07-12 15:41 Bożena Kowalewska

Aranżacje wnętrz czerpią inspiracje z natury. Motywy kwiatowe w dekoracji wnętrz są równie dawne jak sama idea ozdabiania wnętrz. Wnętrza: inspiracje zaczerpnięte z łąki czy ogrodu - w postaci kwiatów, liści, wijących się pędów i gałązek - wprowadzają ożywienie i kolor. Lubimy je: ZDJĘCIA WNĘTRZ w kwiaty.

Lubimy dekoracje wnętrz w kwiaty. Marzą się nam aranżacje wnętrz, które zdobią tapety w duże kwiaty, ale często nie mamy odwagi, by je zastosować we własnym mieszkaniu. Mocne dekoracje wnętrz, przeskalowane kwiaty wymagają wyczucia stylistycznego, jednak warto spróbować. Nie namawiamy was na Total Look, czyli aranżacje wnętrz całego mieszkania w kwiaty i liście, ale można mieć chociaż jedną, wyrazistą rzecz. Dobrze dobrana będzie pasowała do każdego wnętrza. Obejrzyjcie galerię, w której prezentujemy kwiatowe wnętrza: zdjęcia i inspiracje.

Kwiatowe dekoracje wnętrz: wnętrza inspiracje

Wybierajcie kwiatowe dekoracje wnętrz spośród tapet, fototapet, naklejek, tkanin obiciowych i dekoracyjnych oraz dywanów. Delikatne, romantyczne wzorki kwiatowe dobrze znacie i nie o takie tu chodzi. Dla właściwego efektu wizualnego potrzebujecie dużych wzorów w zgaszonych lub intensywnych kolorach, ale wyrazistych.

Aranżacje wnętrz: dobre zasady

Pamiętaj o kilku zasadach w aranżacji wnętrz: jeśli zdecydujesz się na kwiecistą tapetę, kanapa niech będzie gładka, w paski lub kratę. Przy wzorzystych zasłonach możesz pozwolić sobie na więcej, np. kanapa, fotele oraz dywan w kwiaty, a ściana gładka. Jeżeli nie masz odwagi ozdobić całej ściany wnętrza kwiatowymi motywami, ogranicz się do jednego, za to bardzo dużego (są takie fototapety). Tylko spróbuj, a zechcesz więcej. Nie bój się zestawiania kwiecistych wzorów z pasami i kratkami w aranżacji wnętrz. Dla ułatwienia wybierz kolor-bazę, który powinien powtórzyć się lub być podobny przynajmniej w dwóch z nich. Jeśli wzorzysta płaszczyzna jest wyrazista, pozostałe elementy powinny być spokojniejsze lub gładkie, np. tapeta w duże mocne kwiaty, kanapa gładka z kwiecistymi poduszkami, zasłony w delikatne paski. Efekt gwarantowany.