Aranżacja wnętrz. Wnętrza na poddaszu jak paryska mansarda

2012-04-11 17:43 Ewa Jagalska

Aranżacja wnętrz na poddaszu jest przykładem, że stare z nowym może istnieć w idealnej harmonii. Wnętrza, stylowe i nowoczesne, zostały urządzone na opak. Sypialnia jest czarna, kuchnia... na piętrze. Ale wszystko zgrane doskonale. To mieszkanie na poddaszu inspiruje do zmian.

Na poddaszu po wyburzeniu ścianek działowych, podniesieniu dachu, zamontowaniu okien i wyeksponowaniu belek wystrój wnętrz nabrał charakteru paryskiej mansardy. - Wnętrza same decydują o kolorach, w jakich im najlepiej, ja tylko te potrzeby realizuję -  żartuje Agnieszka, projektantka wnętrz z Almi Design. Wydawało się, że mieszkanie na poddaszu będzie przewidywalne. Ale ono woli być na opak. Aranżacja wnętrz idealnie łączy to co stylowe, z tym co nowoczesne. Mieszkanie w starej kamienicy we Wrocławiu zostało tak urządzone, że wystrój wnętrz niby klasyczny, ciut mieszczański, zaskakuje ekscentrycznością.

Poddasze: aranżacja wnętrz

W mieszkaniu na poddaszu, choć trudno w to uwierzyć, nie ma rodzinnych pamiątek czy mebli przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Większość sprzętów kupiono w AlmiDécor. Zostały tak dobrane przez projektantkę, by wyglądały, jakby stały tu od lat. Wystrój wnętrz na poddaszu jest lniano-biały, paryski w klimacie. Wnętrza na dole - tu wystrój jest ciemny, a sypialnia pomalowana na czarno! - Nie boję się tego koloru, wbrew pozorom nie jest ponury - mówi Agnieszka. Potwierdzają to obecni mieszkańcy. - Początkowo jak większość byli w szoku, kiedy zobaczyli sypialnię - śmieje się projektantka. - Ale teraz mówią, że jest fantastyczna, niczego nie zmienili! Mniej znaczy więcej. - I to nie tylko w odniesieniu do przedmiotów, ale także kolorów wnętrz. Warto podkreślić piękno formy mebla, kształt lampy, fakturę drewna, skupić się na dwóch, trzech stonowanych barwach. Ciekawy detal architektoniczny, odpowiednio wyeksponowany, stanie się czymś wyjątkowym w aranżacji wnętrz - twierdzi projektantka.

aranżacja wnętrz zdjęcia
Autor: archiwum Ceglane ściany zostały odsłanięte i pomalowane na biało. Zachwyca ich surowa uroda w wystroju wnętrz. Na takim tle imponująco wygląda zegar z AlmiDécor.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021