Aranżacja wnętrz. Wnętrza domu w kolorach natury

2012-04-03 14:40 Karolina Klepacka

Aranżacja wnętrz jest utrzymana w ciepłych, stonowanych kolorach. Zaproszeni do współpracy projektanci urządzili wnętrza, do których z radością wraca się po pracy, a goście czują się tu jak u siebie. Wnętrza domu są naprawdę przytulne, zobacz jak osiągnąć taki efekt.

Wnętrza domu tchną spokojem i ciepłem. Aranżacja wnętrz jest kobieca i przytulna, starannie dobrane kolory i dodatki tworzą dom, w którym często goszczą przyjaciele i spotyka się cała rodzina. Salon połączony z kuchnią to otwarta przestrzeń, tylko łazienka chowa się za drzwiami. Mimo to w otwartych wnętrzach części dziennej udało się wydzielić aneks kuchenny, kącik wypoczynkowy oraz jadalnianę.

Wnętrza aranżacje

Każdy fragment wnętrza jest starannie urządzony i wyposażony. Aranżacje wnętrz utrzymane sa w ciepłych odcieniach szarości i beżu, które współgrają z dębową podłogą w salonie, jadalni, holu. Kolory wnętrz wybrano starannie, od kolorów ścian i podłóg, po dodatki. Wszystkie elementy wystroju wnętrza doskonale do siebie pasują. Duże płaszczyzny bieli w salonie, takie jak panel na ścianie telewizyjnej, rozjaśniają i powiększają przestrzeń wnętrza. Kobiece dodatki, tj. wazony, kwiaty, świeczki, barwne poduszki wnoszą ciepło i domową atmosferę do nowo urządzonych wnętrz domu. Na panujący w nich nastrój wpływają nie tylko przedmioty oraz kolory, ale także duża ilość naturalnego i sztucznego światła.

Jadalnia: aranżacja wnętrza z fototapetą

Jadalnia została wydzielona z salonu. Kącik jadalniany urządzono przy oknie. Ale to nie widok na ogród przyciąga uwagę, tylko fototapeta z uciekającymi w głąb krużgankami. Złudzenie optyczne jest tak uderzające, że ma się ochotę wybrać się na spacer. Trudno uwierzyć, że to płaska ściana. Iluzję w aranżacji wnętrza wzmacnia starannie dobrany kolor zasłon. Meble w jadalni to: stół rozkładany - WT Studio; krzesła Neo - Mebel 4U; lampy Oslo - oswietleniewnetrz.pl; zasłony - Świat Zasłon.

Wnętrza domu: spełnione marzenia

Właścicielka zawsze chciała mieć własny dom. Znalazła domek na warszawskiej Woli. Był pięknie położony i kosztował tyle, ile mogła zapłacić. Choć budynek pamiętał lata 50. i jego stan nie pozostawiał złudzeń - konieczny był generalny remont domu - postanowiła go kupić. Znalezienie projektanta, ekipy remontowej, dekoratora wnętrz, nadzorowanie pracy wszystkich tych osób nie wchodziły w grę - taki natłok dodatkowych zajęć nie zmieściłby się w napiętym grafiku. Postanowiła więc zaangażować architektów wnętrz, którzy wyręczyli ją w tych czasochłonnych obowiązkach. Podczas spaceru po centrum miasta spodobał jej się salon ekspozycyjny WT Studio. Początkowo powierzyła projektantom jedynie odnowienie i umeblowanie kuchni oraz salonu - na próbę. A ponieważ współpraca przy aranżacji wnętrz układała się doskonale i jej efekt zachwycił właścicielkę, bez obaw oddała w ich ręce remont całego domu. Tynkowanie elewacji, wymiana instalacji, malowanie oraz umeblowanie wnętrz trwało niemal pół roku. Ale jak zapewnia szczęśliwa właścicielka nowoczesnego, a zarazem przytulnego domu: - Kiedy trzeba długo czekać na spełnienie marzeń, satysfakcja z osiągniętego celu jest jeszcze większa.