Aranżacja wnętrz w stylu loft, czyli szlifowany beton i biała cegła we wnętrzu. Zobacz soft loft projektu pracowni Soma Architekci

2014-02-28 13:41 Anna Rychlewicz

Aranżacja wnętrz w stylu loft. Szlifowany beton i biała cegła we wnętrzu to cechy charakterystyczne aranżacji soft loftu na warszawskim Mokotowie. Inspiracją dla projektantów z pracowni Soma Architekci były wnętrza w loftach i klimatyczne mieszkania w starych kamienicach.

Aranżacja wnętrza w stylu loft. Soft loft na warszawskim Mokotowie to projekt mieszkania zlokalizowanego na I piętrze luksusowego apartamentowca. Wnętrze o powierzchni ponad 150 m2 inspirowane było przestrzeniami typu loft oraz mieszkaniami w starych kamienicach. Za projekt aranżacji wnętrza odpowiadają projektanci z pracowni Soma Architekci.

Aranżacja wnętrza w stylu loft

Soft loft według projektu Soma Architekci składa się z salonu z przeszklonym wykuszem, który pełni przede wszystkim rolę zimowego ogrodu, a także dwóch łazienek, dużej kuchni, gabinetu oraz dwóch sypialni. Inspiracją dla projektantów z pracowni Soma Architekci były wnętrza w stylu loft oraz klimat mieszkań w starych kamienicach. Dlatego też zdecydowano się na wykorzystanie we wnętrzu surowych materiałów mających wprowadzić typowo kamienniczy klimat.

Szlifowany beton i biała cegła we wnętrzu

Elementami charakterystycznymi soft loftu na warszawskim Mokotowie są surowe materiały użyte w aranżacji wnętrza. Architekci zdecydowali się na zastosowanie szlifowanego betonu na ścianie salonu, a także charakterystycznej białej cegły w kuchni oraz sypialni. Dodatkowo, drewniane deski na podłodze zostały fabrycznie postarzone, przez co osiągnięto typowo surowy charakter wnętrza. Istotnym elementem aranżacji mieszkania, nadającym charakter loftu, są charakterystyczne stalowe elementy konstrukcyjne mebli. Celem dopełnienia oryginalnej architektury soft loftu, architekci zdecydowali się na konsekwencję w kolorystyce, czego dowodem jest powtarzająca się biel oraz grafit na ścianach i gresach. Indywidualnie dobrane meble, lampy oraz dodatki stanowią dodatkowy element podkreślający industrialny wystrój mieszkania oraz tworzą wyjątkowo klimatyczne wnętrze w stylu loft.