Aranżacja wnętrz: styl nowoczesny w apartamencie pod znakiem art deco

2015-06-12 17:42 Monika Czerwińska-Konarska

Apartament w stylu nowoczesnym z ciekawymi detalami w stylu art deco to eleganckie połączenie beżu i brązu. Aranżacja salonu z kuchnią i jadalni tchnie spokojem. A wszystko to jest możliwe w zgiełku wielkiego miasta dzięki dokładnie sprecyzowanym przemyśleniom właścicieli na temat tego jak ma wyglądać ich mieszkanie. Zobaczcie garść inspiracji jak zaaranżować apartament w stylu nowoczesnym z elementami wyszukanego stylu art deco!

Aranżacja salonu z kuchnią w stylu nowoczesnym całkiem poważnie zahacza o styl art deco. Apartament  w Warszawie rozświetla nie tylko światło dzienne ale także drobne kryształy w żyrandolach, kryształowe lustra i błyszcząca polerowana stal inkrustacji i dekoracyjnych dodatków. Elegancka i stonowana beżowo – brązowa kolorystyka jest nie tylko idealnym tłem dla dekoracji ale i odpoczynku od wielkomiejskiego zgiełku.

Aranżacja wnętrz: salon z kuchnią w stonowanej beżowo – brązowej kolorystyce

Strefę dzienną stanowią salon z kuchnią i jadalnia, płynnie przechodzące jedno w drugie. Kolorystyka strefy dziennej została utrzymana w dokładnie opisanej przez właścicieli kolorystyce beżowo – brązowej.  Bazą aranżacji w stylu nowoczesnym jest dąb barwiony na ciemno wyglądający jak wenge, na posadzce,  jako okładziny ścienne oraz na meblach. Takie wybarwienia drewna dobrze się sprawdza w apartamencie ponieważ mieszkanie jest wyjątkowo dobrze doświetlone światłem dziennym, jest wprost zalane słońcem, które uwypukla rysunek i barwę drewna. Pozostałe ściany i posadzki, szczególnie tu gdzie jest duże natężenie ruchu, wykonano w odcieniu beżowym, elegancko kontrastującym z ciemnym brązem. Aranżacja kuchni utrzymana jest w dokładnie tej samej kolorystyce beżu i dębu barwionego na wenge, w całości utrzymana w stylu nowoczesnym. Wygodny półwysep z płytą do gotowania po jednej stronie i miejscem do szybkich posiłków po drugiej, oddziela kuchnię od salonu.

Aranżacja wnętrz: nietypowe dodatki i dekoracje ścian

Ciekawą i niecodzienną dekoracją ścian w salonie jest jasna tapeta o strukturze tkaniny. Nie tylko rozjaśnia wnętrze w stylu nowoczesnym ale sprawia, że ściana wydaje się miękka. Główna ściana w salonie pokryta została satynowanym szkłem, lakierowanym na ten sam kolor, co meble. Metalowe inkrustacje przypominają dekoracje ścian rodem ze stylu art deco. Motyw z inkrustacji znajdziemy również w chromowej podstawie stolika kawowego z blatem z orzecha (również barwionego w odcieniu ciemnego brązu) i w podstawie stołu jadalnianego. Szklany blat stołu jadalnianego, jest nie tylko elegancki, dodaje błysku w stylu art deco, nie zabiera optycznie przestrzeni ale także nie zakrywa pięknego parkietu. W salonie jednak najważniejszym elementem jest ogromna sofa. Króluje niepodzielnie wybijając się swoją wielkością i kremowym kolorem skóry na tle parkietu w kolorze wenge.

Aranżacja wnętrz: dobrze przemyślane oświetlenie

To co wyróżnia aranżację wnętrz mieszkania w stylu nowoczesnym to projekt i dobór oświetlenia. Ozdobne żyrandole z kryształkami, nawiązujące do stylu art deco znajdują się nad stołem jadalnianym i stolikiem kawowym. Pozostałe punkty świetlne zostały ukryte w sufitach podwieszanych i dekoracyjnych sztukateriach- są praktycznie niewidoczne idealnie spełniając swoją funkcję. Kinkiety i plafon w przedpokoju, widoczny z salonu, formą również nawiązuje do geometrycznego stylu art deco.