Aranżacja wnętrz: oryginalne lampy w stylu industrialnym do polskich mieszkań!

2015-08-31 19:16

Lampy to stały element każdej aranżacji wnętrz. Obecnie bardzo modne stały się lampy w stylu industrialnym. Pasują do wnętrz nowoczesnych i w stylu industrialnym oczywiście. A lampy w stylu industrialnym i cegła na ścianie to juz klasyka gatunku.

Wszyscy, którzy interesują się projektowaniem lub aranżacją wnętrz wiedzą, że nawet najładniejsze i najdroższe meble nie zaistnieją we wnętrzach, tak jak tego oczekujemy, bez przemyślanego projektu oświetlenia. Ładne i dobrze rozmieszczone lampy stają się wisienką na torcie w dobrej aranżacji wnętrz. Warto więc omówić i przemyśleć projekt oświetlenia zanim wpuścimy ekipę budowlaną do właśnie urządzanego mieszkania. 

Więcej: styl industrialny w aranżacji wnętrz

 

Aranżacja wnętrz z lampami w stylu industrialnym


Na rynku pojawia się coraz więcej  polskich firm produkujących lampy w modnym stylu industrialnym oraz cały czas lubianym stylu minimalistycznym. W projektach lamp znajdziemy inspiracje halami fabrycznymi, fragmentami mechanizmów maszyn przemysłowych albo sprzętów użytkowych –  na przykład łańcuchy rowerowe. Lampy w stylu industrialnym to także ocalone oryginały lub wierne repliki lamp prosto z hal fabrycznych – lamp wyglądających jakby zamkniętych dla własnego bezpieczeństwa w metalowych klatkach. Większość lamp w stylu industrialnym występuje w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej i metalowej. Coraz częściej także pojawiają się w modnej wersji z miedzi. Lampy w stylu industrialnym pasują do aranżacji salonu, do sypialni i kuchni. Znajdziemy lampy sufitowe i kinkiety idealne do przedpokoju oraz stylowe lampy na biurko. Surowa cegła, na ścianach lub specjalnie odkrytych sufitach, pozbawionych tynku jest idealnym tłem do ekspozycji lamp w modnym stylu industrialnym.

Lampy w stylu industrialnym do kuchni, jadalni i salonu

Lampy w stylu industrialnym fantastycznie sprawdzają się zawieszone nad wyspą kuchenną w aranżacji kuchni lub kuchni z salonem. Także  nad stołem w jadalni. Dzięki temu, że lampy w modnym stylu industrialnym występują w czterech charakterystycznych kolorach można je wieszać obok siebie tworząc ciekawe, jakby przypadkowe kompozycje. Ale w stylu industrialnym bardzo ciekawe są także lampy podłogowe, przeskalowanej wielkości, kształtem przypominające lampy biurkowe. Lampy stołowe lub lampy biurkowe wyróżniają się natomiast ciekawymi pomysłami na wykorzystanie elementów z maszyn roboczych lub dobrze wszystkim znanych rowerów.

Zobacz: kiedy będzie potrzebny projekt oświetlenia?

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021