Aranżacja wnętrz: oryginalne lampy w stylu industrialnym do polskich mieszkań!

2015-08-31 19:16

Lampy to stały element każdej aranżacji wnętrz. Obecnie bardzo modne stały się lampy w stylu industrialnym. Pasują do wnętrz nowoczesnych i w stylu industrialnym oczywiście. A lampy w stylu industrialnym i cegła na ścianie to juz klasyka gatunku.

Spis treści

  1. Więcej: styl industrialny w aranżacji wnętrz
  2. Aranżacja wnętrz z lampami w stylu industrialnym
  3. Lampy w stylu industrialnym do kuchni, jadalni i salonu
  4. Zobacz: kiedy będzie potrzebny projekt oświetlenia?

Wszyscy, którzy interesują się projektowaniem lub aranżacją wnętrz wiedzą, że nawet najładniejsze i najdroższe meble nie zaistnieją we wnętrzach, tak jak tego oczekujemy, bez przemyślanego projektu oświetlenia. Ładne i dobrze rozmieszczone lampy stają się wisienką na torcie w dobrej aranżacji wnętrz. Warto więc omówić i przemyśleć projekt oświetlenia zanim wpuścimy ekipę budowlaną do właśnie urządzanego mieszkania. 

Więcej: styl industrialny w aranżacji wnętrz

 

Aranżacja wnętrz z lampami w stylu industrialnym

Na rynku pojawia się coraz więcej  polskich firm produkujących lampy w modnym stylu industrialnym oraz cały czas lubianym stylu minimalistycznym. W projektach lamp znajdziemy inspiracje halami fabrycznymi, fragmentami mechanizmów maszyn przemysłowych albo sprzętów użytkowych –  na przykład łańcuchy rowerowe. Lampy w stylu industrialnym to także ocalone oryginały lub wierne repliki lamp prosto z hal fabrycznych – lamp wyglądających jakby zamkniętych dla własnego bezpieczeństwa w metalowych klatkach. Większość lamp w stylu industrialnym występuje w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej i metalowej. Coraz częściej także pojawiają się w modnej wersji z miedzi. Lampy w stylu industrialnym pasują do aranżacji salonu, do sypialni i kuchni. Znajdziemy lampy sufitowe i kinkiety idealne do przedpokoju oraz stylowe lampy na biurko. Surowa cegła, na ścianach lub specjalnie odkrytych sufitach, pozbawionych tynku jest idealnym tłem do ekspozycji lamp w modnym stylu industrialnym.

Lampy w stylu industrialnym do kuchni, jadalni i salonu

Lampy w stylu industrialnym fantastycznie sprawdzają się zawieszone nad wyspą kuchenną w aranżacji kuchni lub kuchni z salonem. Także  nad stołem w jadalni. Dzięki temu, że lampy w modnym stylu industrialnym występują w czterech charakterystycznych kolorach można je wieszać obok siebie tworząc ciekawe, jakby przypadkowe kompozycje. Ale w stylu industrialnym bardzo ciekawe są także lampy podłogowe, przeskalowanej wielkości, kształtem przypominające lampy biurkowe. Lampy stołowe lub lampy biurkowe wyróżniają się natomiast ciekawymi pomysłami na wykorzystanie elementów z maszyn roboczych lub dobrze wszystkim znanych rowerów.

Zobacz: kiedy będzie potrzebny projekt oświetlenia?