Aranżacja wnętrz: nowoczesne mieszkanie z klasycznymi elementami

2014-03-06 15:01 Anna Rychlewicz

Aranżacja wnętrz: stonowane kolory, mocne akcenty i prostota w dekoracjach to cechy wnętrza mieszkania według projektu Agaty Balińskiej i Gosi Goś. Zobacz w jaki sposób połączyć klasykę z nowoczesnością we wnętrzu!

Założeniem projektowym była aranżacja wnętrz mieszkania w stylu nowoczesnym z klasycznymi elementami. Autorki projektu wnętrz - Agata Balińska z pracownia projektowa balinska-wnetrza oraz Gosia Goś z gg-design, zdecydowały się na jasne i stonowane kolory oraz proste formy. Charakteru nowoczesnej aranżacji wnętrza dodają akcenty w nasyconych kolorach oraz klasyczne elementy dekoracji. Element kontrastowy w tym nowoczesnym mieszkaniu stanowią pokoje młodzieżowe urządzone w zupełnie innym stylu.

Nowoczesna aranżacja wnętrz z elementami klasyki

Założeniem projektowym była nowoczesna aranżacja wnętrz mieszkania wzbogacona o elementy klasyczne. Podstawowym kolorem aranżacji wnętrza mieszkania jest modna szarość. Jej dopełnieniem są dodatki w kolorze głębokiej czerwieni oraz delikatna limonka, która zdominowała wnętrze sypialni. Niewielka przestrzeń dzienna została zaaranżowana jako część wypoczynkowa z dużym narożnikiem oraz wydzielona część jadalna. Optymalne doświetlenie wnętrza zapewnia nowoczesne oświetlenie sufitowe, a także światło ledowe zaprojektowane przy oknach. W celu częściowego odizolowania części kuchennej od strefy dziennej mieszkania, projektantki zaproponowały dobudowanie kawałka ściany. By nadać jej lekkości, zdecydowano się na wstawienie w nią ażuru. Oryginalny efekt osiągnięto dzięki płytom chodnikowym pomalowanym na biało.

Nowoczesne mieszkania: kuchnia

Kolorem dominującym w kuchni jest biel. Przestrzeń pomiędzy klasyczną zabudową kuchenną wypełnia szklany pas z kolorowym nadrukiem, nadając tym samym wnętrzu element designerski. Na niewielkiej powierzchni projektantki zaaranżowały także mały kącik jadalny. Celem wygospodarowania jak największej wolnej przestrzeni oraz przejrzystości w aranżacji kuchni, zdecydowano się na zainstalowanie we wnęce rolety, za którą ukryto niezbędne sprzęty kuchenne. W ten sposób, wykorzystywane na co dzień pomoce kuchenne nie zajmują blatu roboczego.

Aranżacja wnętrz z charakterem

Jednym z niewielu kolorystycznych elementów w mieszkaniu jest sypialnia. Wnętrze strefy nocnej charakteryzuje żywy kolor limonki, który neutralizuje nieco delikatna tapeta za wezgłowiem łóżka. Ciekawym rozwiązaniem jest rezygnacja z oświetlenia sufitowego na rzecz światła zainstalowanego przy oknie w zabudowie karton-gips. W nieco innym stylu zaaranżowano pokoje dla dzieci. Wnętrze jednego z pokoi nawiązuje charakterem do stylu industrialnego, gdzie elementem wiodącym jest ceglana płytka. Jako jej dopełnienie występuje panel z nadrukami oraz oświetlenie w postaci reflektorów. Drugi z pokoi młodzieżowych to pokój fana muzyki. Całość charakteryzuje styl minimalistyczne. Na ścianie występuje struktura imitująca beton, a elementami dekoracyjnymi wnętrza są stare płyty oraz malunek muzycznego idola.