Aranżacja wnętrz: modne wnętrza domu w zgodzie z otaczającą przyrodą

2015-05-14 16:45 Monika Czerwińska-Konarska

Nowoczesna aranżacja wnętrz stoi w służbie otaczającej dom przyrody. Wnętrza domu są komfortowe, utrzymane w stylu nowoczesnym. Ściany w kolorze szarym świetnie podkreślają otaczającą dom przyrodę, ujmując ją w ramy okien, jak najpiękniejsze obrazy, zmieniające się cyklicznie wraz z porami roku.

Aranżacja wnętrz domu świetnie obrazuje zasadę architektury wnętrz, o której niestety często zapominamy: wnętrze domu powinno być w zgodzie z jego „zewnętrzem”. Dodatki do domu i meble wykorzystane do aranżacji wnętrz w stylu nowoczesnym są spójne z otaczającymi dom lasem i przyrodą, widocznymi przez wysokie na całą kondygnację okna. To właśnie okolica w której znajduje się dom jest główną bohaterką aranżacji wnętrz i stała się integralnym członkiem mieszkającej w domu rodziny.

Aranżacja wnętrz: przejrzysty plan domu to podstawa

Przejrzysty plan domu to podstawa sukcesu aranżacji wnętrz i chęci do przebywania w nim. Parter domu to otwarta przestrzeń kuchni z salonem i jadalni. Wszystkie sąsiadują ze sobą, jednak podział przestrzeni jest czytelny. Bliskie sąsiedztwo kuchni z wygodną nowoczesną wyspą sprzyja integracji domowników i gości, podczas przygotowywania wspólnych posiłków. Aranżacja wnętrz to również  rozmieszczenie kominka i telewizora. Z części wypoczynkowej widać tylko albo jedno albo drugie. Ale narożny,  kominek w stylu nowoczesnym jest dobrze widoczny dla siedzących przy stole osób.  Z pewnością widok ognia podczas zimowych i jesiennych kolacji musi być bezcenny…  Piętro domu to już cześć zupełnie prywatna z wygodnymi, dużymi sypialniami i łazienką. Wstęp mają tam tylko domownicy i zaproszeni goście.

Aranżacja wnętrz domu: spokojna kolorystyka

Spokojna kolorystyka to przede wszystkim szary kolor ścian i biały kolor mebli oraz ciepły odcień drewna na podłodze. To miła dla oka baza aranżacji wnętrz w stylu nowoczesnym, uzupełniona kroplami innych kolorów. Szary kolor ścian idealnie podkreśla zieleń za oknem i ciepły odcień drewna stołu i podłogi. Drobne czarne elementy przywodzą na myśl lubiany styl skandynawski, charakteryzujący się właśnie dużymi oknami i oszczędnymi dekoracjami.

Wnętrza domu: tradycja, nowoczesność i wygoda

Wnętrze domu jest wygodne, nowoczesne i nie walczy o pierwszeństwo z otaczającą dom przyrodą. Neutralna baza aranżacji wnętrz czyli kolory szary i biały na ścianach oraz dębowe deski podłogowe stały się niewidocznym tłem dla prostych i funkcjonalnych mebli. Widać tu elementy tradycyjne, wygodne i niezobowiązujące – białe sofy oraz elementy nowoczesne, nawet klasyki designu – białe krzesła i fotel według projektu małżeństwa Eames’ów.  Rzeczy pozornie do siebie niepasujące łączy kolor biały. Biała jest też kuchnia, utrzymana w stylu nowoczesnym. Jednak otwarte półki na charakterystycznych podpórkach nawiązują do tradycji. Biała jest też nowoczesna lampa nad stołem. Perełką wśród mebli w otwartej przestrzeni parteru domu jest drewniany stół jadalniany. Zrobiony ze starego drewna idealnie nawiązuje do lasu otaczającego dom. Z lasem kojarzą się także charakterystyczne i modne dodatki do domu czyli skóra na podłodze, puf ze zwierzęcym motywem i oczywiście modne poroże na nowoczesnej bryle kominka. Połączeniem tradycji z nowoczesnością jest dywan pod stolikiem kawowym przypominający splotem sweter lub szalik. W domu z takim oknami i zielenią nie są potrzebne już wyszukane dodatki do domu, zwłaszcza na ścianach. Tu najlepszymi bo zmieniającymi się cyklicznie wraz z porami roku obrazami są widoki z okien.

Biała kuchnia: otwarta kuchnia z wyspą

Aranżacja kuchni w stylu nowoczesnym została pomyślana tak, by nie dominowała wnętrz domu, a przebywające w niej osoby miały kontakt z resztą domowników przebywających w salonie. Umowną granicę pomiędzy kuchnią i salonem stanowi wygodna wyspa z miejscem do gotowania i blatem przy którym cztery osoby wygodnie zjedzą rano śniadanie lub przekąskę po powrocie do domu. Białe fronty szafek są spójne z pozostałymi meblami w otwartej przestrzeni parteru. Szary granit na blatach to przecież też materiał naturalny pasujący do koncepcji aranżacji wnętrz domu. Kropką nad „i” aranżacji kuchni jest czerwona lamówka dookoła wysokiej zabudowy. Czyżby to był przypadek, że poroże na kominku też jest w kolorze czerwonym?