Aranżacja wnętrz: mieszkanie z „ukrytym” gabinetem

2016-08-09 15:22

Utrzymana w duchu minimalizmu ciekawa aranżacja wnętrz pracowni 81.WAW.PL. Kwintesencją aranżacji mieszkania jest minimalizm bazujący na dobrej jakości materiałach. Co więcej, oszczędność formy pozwoliła na wygospodarowanie dodatkowego pomieszczenia - gabinetu.

Spis treści

  1. Aranżacja wnętrz: drewniany kubik
  2. Aranżacja mieszkania: stonowanie i umiar
  3. Aranżacja wnętrz: pochwała minimalizmu
  4. Galerie zdjęć: inne realizacje pracowni 81.WAW.PL

Prezentujemy ciekawą aranżację wnętrz autorstwa pracowni 81.WAW.PL. Funkcjonalność przestrzeni to podstawa, szczególnie przy aranżowaniu strefy dziennej w tym projekcie, która ma służyć wypoczynkowi i relaksowi. Ta część wnętrza łączy ze sobą miejsce do odpoczynku z gabinetem, choć na pierwszy rzut oka trudno to zauważyć. Aranżacja mieszkania utzrymana jest w stylu skandynawskim.

Aranżacja wnętrz: drewniany kubik

Podstawą zabudowy jest drewniany kubik, który stanął pośrodku części dziennej. Spełnia rolę szafy, zaś od strony korytarza ukryta jest wnęka, która służy jako siedzisko. Pod siedziskiem zaś znajduje się szuflada na obuwie.

Aranżacja mieszkania: stonowanie i umiar

Wnętrze mieszkania to stonowana kolorystyka, wysokiej jakości elementy wykończeniowe i klasyczne drewno. Na ścianach dominuje biel, która została przełamana naturalnym kolorem dębowej podłogi. Przestrzeń holu, korytarza, kuchni, jadalni oraz salonu oddzielono kamiennym pasem biegnącym w podłodze, w który wpisane zostały deski. W mieszkaniu dominuje klasyczne oświetlenie, ale projektanci postanowili przełamać tę konsekwencję charakterystyczną sufitową lampą w strefie dziennej. Łazienka to konsekwentny, minimalistyczny styl - biała kamienna podłoga, drewniana umywalka i wanna. Dla podkreślenia wrażenia symetrii projektanci ujęli wannę w ramę z czarnego klasycznego marmuru oraz zaproponowali dwie symetryczne liniowe lampy. Umywalka została specjalnie zaprojektowana i wykonana z kamienia. Symetria, ład i harmonia rządzą także w sypialni. Łóżko obite szarą tapicerką i z wezgłowiem na całą wysokość pomieszczenia zostało wkomponowane w centralnym punkcie pokoju na wprost wejścia.

Aranżacja wnętrz: pochwała minimalizmu

Aranżacja wnętrz to kwintesencja nowoczesności, klasy i dobrego smaku. To spójne wnętrze mieszkania, które mimo swojego wyszukania jest ciepłe i przyjazne. Brak zbędnych elementów służy mieszkaniu. Minimalizm pozwolił także uniknąć dodatkowych elementów dekoracyjnych – wnętrze nie jest nachalne i niczego nie narzuca, a możliwość „ukrycia” gabinetu dodatkowo podnosi atrakcyjność przestrzenną mieszkania.

Galerie zdjęć: inne realizacje pracowni 81.WAW.PL

Nasi Partnerzy polecają