Aranżacja wnętrz małego mieszkania z drewnem i cegłą na ścianie!

2016-06-14 17:58

Projekt wnętrz małego mieszkania zawsze jest wyzwaniem dla architekta. Białe ściany, jasne drewno, minimum kolorów i materiałów są sprawdzonym przepisem na udaną i harmonijną  aranżację wnętrz małego mieszkania, sprawiającą, że wydaje się ono większe niż jest w rzeczywistości.

Projekt małego mieszkania w wielkiej płycie stał się wyzwaniem dla architekta z warszawskiej pracowni Idea By Mag. Przeszkodą w puszczeniu wodzy fantazji jest to, że raczej nie można zmieniać układu mieszkania. W małym mieszkaniu o powierzchni 48 metrów kwadratowych powiększono jedynie nieco łazienkę i usunięto jedną ze ścian działowych, dzięki czemu powstała połączona przestrzeń kuchni i jadalni. Do aranżacji małego mieszkania architekt użyła minimum kolorów i faktur dzięki czemu przestrzeń jest harmonijna i wydaje się większa niż jest w rzeczywistości.

Aranżacja salonu oraz kuchni z jadalnią

Bazą aranżacji salonu są białe ściany i bielony parkiet, pojawiający się także na ścianie jako tło dla telewizora. Niewątpliwa królową salonu jest jednak narożna szara sofa. Biała zabudowa z szafkami  i otwartymi półkami idealnie organizuje przechowywanie w salonie. Miejsce do przechowywania jest szczególnie istotne w małych przestrzeniach – dzięki szafkom i półkom jesteśmy w stanie zapanować nad wszędobylskimi drobiazgami, których przecież pełno w każdym mieszkaniu. Kuchnia z jadalnią znajdują się w drugiej części strefy dziennej małego mieszkania. Ich wspólna przestrzeń powstała dzięki wyburzeniu jednej ze ścian. Jednorodne, fornirowane fronty wysokiej zabudowy kuchennych i niskich szafek, z identycznym blatem sprawiają, że aranżacja kuchni jest równie uporządkowana i spójna z pozostałymi pomieszczeniami w mieszkaniu. Cegła na ścianie wprowadza styl  industrialny. Za przesuwnymi drzwiami mieści się sypialnia.

Czytaj też: małe mieszkanie (z tej samej pracowni) prosto z filmu Miś

Aranżacja sypialni i łazienki z czarno - białą fototapetą

W aranżacji sypialni oprócz dużego łóżka znalazło się także miejsce na pojemna szafę i miejsce do pracy. Wszystkie te elementy zostały wykonane na wymiar. Miejsce do pracy znajduje się pod oknem i zajmuje całą szerokość pokoju. Podobnie szafy. Lustrzane fronty sprawiają, że szafa staje się praktycznie niewidoczna, powiększając optycznie przestrzeń i doświetlając pokój. Aranżacja sypialni jest spójna kolorystycznie ze strefą dzienną małego mieszkania. Użyto tu tych samych materiałów wykończeniowych i kolorów. Łazienka jest jedynym wnętrzem w mieszkaniu, które powiększono. Teraz mieści się tu wygodna wanna i podwieszana szafka pod umywalką. Baza aranżacji łazienki są białe płytki i jasne drewno.

Czytaj też: małe mieszkanie w kamienicy

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021