Aranżacja wnętrz: lata 60. są modne! Retro wnętrza –zdjęcia

2013-03-22 11:32

Lata 60. powróciły w aranżacji wnętrz z ogromną siłą. Wnętrza w stylu retro mają cukierkowe kolory, obłe kształty mebli, a te z późnych lat 50. – wyglądają jak z babcinej młodości. Aranżacja wnętrz w stylu retro to silny trend, który warto zastosować także w swom domu. Zobacz ładne wnętrza - zdjecia!

Aranżacja wnętrz w stylu lat 60. pojawiła się w trendach wnętrzarskich już w ubiegłym roku. Podobnie jak na wybiegach znanych kreatorów mody, również we wnętrzach pojawiły się kolory pastelowych landrynek. Wnętrza w tym klimacie są utrzymane w łagodnych barwach pasteli. Często w aranżacji wnętrz spotkamy plastik i koniecznie towarzystwo bieli.

Aranżacja wnętrz: cukierkowe lata 60.

Ściany i meble są w mocnych kolorach - matowe czerwienie, chabrowe błękity, musztardowe żółcie i słoneczne pomarańcze. Wnętrza w tym klimacie są pełne kontrastów, czasem towarzyszą im meble stylem przypominające młodość naszych babć. Na świecie styl ten zyskał nawet specyficzną nazwę midcentury modern.

Aranżacja wnętrz: prosty styl retro

Klimat retro w aranżacji wnętrz spotkamy w dwóch wydaniach. Jeden z landrynkowymi kolorami i silnymi kolorystycznymi akcentami, innymi z meblami retro. W drugim nurcie meble przypominają młodość naszych dziadków – są wykonane z dobrego drewna, proste w formie. Mogą być obite tkaniną dobre jakości – welurem lub aksamitem. Kolorystyka jest spokojna i zbliżona do natury – butelkowa zieleń i łagodne brązy.

Od nas zależy, który z trendów bardziej przypadnie nam do gustu. Warto jednak zobaczyć ładne wnętrza w stylu retro w naszej galerii!