Aranżacja wnętrz : ekstrawagancka kawalerka z wyjątkowym projektem łazienki i ścianami z luster!

2014-11-12 14:47

Ten wyjątkowy projekt mieszkania przemienił kawalerkę – tylko 35m2 - w przestronny, dający oddech apartament.  Projekt łazienki  i ściany z luster stanowią o sile i wyjątkowości tego projektu mieszkania. Zobaczcie zdjęcia z realizacji mieszkania jak magiczne pudełko!

Spis treści

  1. Aranżacja wnętrz kawalerki: stonowana kolorystyka
  2. Aranżacja wnętrz kawalerki: ruchome ściany
  3. Aranżacja wnętrz kawalerki: wyjątkowej urody łazienka

Pomysłem Aleksandry Laski na projekt mieszkania, o powierzchni zaledwie 35m2, było pudełko z ruchomymi przegródkami. W kawalerce przegródkami są ruchome ściany z luster i szkła. Dzięki temu przestrzeń została optycznie maksymalnie zwielokrotniona tak, że na pierwszy rzut oka trudno zorientować się w rozkładzie mieszkania. Wyjątkowym elementem aranżacyjnym kawalerki jest projekt łazienki stanowiącej integralną, a nie odseparowaną jak zazwyczaj, cześć mieszkania. Kolorystyka kawalerki jest wyjątkowo stonowana, w odcieniach beżowo – piaskowych, przełamanych srebrem luster i metalowych dodatków.

Aranżacja wnętrz kawalerki: stonowana kolorystyka

Tajemnicą optycznego oszustwa powiększenia przestrzeni niewielkiej kawalerki są dwie rzeczy. Po pierwsze ruchome ściany. Po drugie jednorodna w całym mieszkaniu posadzka z matowego i porowatego trawertynu. Właściciel początkowo miał pomysł by podłogą  był bambusowy parkiet. Aleksandra Laska przekonała  go jednak, że mieszkanie niewiarygodnie zyska jeśli wszędzie będzie ta sama posadzka nie podzielona progami – ma to sens szczególnie przy ruchomych, przesuwanych ścianach. Matowy trawertyn znakomicie spełnił swoją rolę. Wygląda dużo cieplej i przyjemniej niż chłodno błyszczący granit, którego obawiał się właściciel. Ciepłej kolorystyki prosto urządzonej kawalerki dopełniają piaskowe ściany. Jednak by nie przesadzić z tym miłym ciepłem, w mieszkaniu znajduje się sporo metalowych dodatków i drobiazgów.

Aranżacja wnętrz kawalerki: ruchome ściany

Aranżacja kawalerki zaczęła się od usunięcia wszystkich ścian, łącznie ze ścianą oddzielającą łazienkę od części dziennej. W jej miejscu pojawił się szklany ekran i prostopadle do niego ustawiona dwustronnie lustrzana ściana. Lustro oddziela pokój dzienny od łazienki. Ta podwieszona do sufitu ściana, a w właściwie pozycja w której jest ustawiona  ma znaczący wpływ na układ całego mieszkania. Po pierwsze patrząc od strony sypialni ściana z lustra podwaja jej przestrzeń optycznie i faktycznie, łącząc ją z przedpokojem i łazienką, z drugiej zaś strony optycznie powiększa kuchnię połączoną z salonem. Trudno to zrozumieć patrząc na zdjęcia, ale tak jest! W rzeczywistości odbicia łączą się z rzeczywistością i to dopiero robi niesamowite wrażenie!

Aranżacja wnętrz kawalerki: wyjątkowej urody łazienka

Projekty łazienek Aleksandry Laski są zawsze wyjątkowe. Nigdy nie przypominają pomieszczeń z wstydliwymi sprzętami, które koniecznie trzeba ukryć. Wręcz przeciwnie. Są one zawsze integralną częścią mieszkania. Ten projekt łazienki wyróżnia kilka istotnych cech. Po pierwsze jednorodna w całym mieszkaniu posadzka z trawertynu pozwoliła na prysznic bez tradycyjnego brodzika. Woda odpływa przez kompletnie niewidoczny odpływ szczelinowy, dyskretnie umieszczony pod ścianą. Umywalka to blok kamienny przycięty do kształtu idealnego prostopadłościanu. W takim razie bateria też nie może być „normalna”. Wodę do umywalki doprowadza wylewka umieszczona w …suficie – autorski projekt Aleksandry Laski. Całą łazienkę zamyka szklana, przezroczysta tafla, umocowana bezprofilowo, bezpośrednio do trawertynu. Ogrzewanie zostało ukryte w podłodze – w tym projekcie łazienki nie zobaczymy nic co by odwracało uwagę od wyjątkowych i perfekcyjnie zrealizowanych pomysłów.