Aranżacja wnętrz. Drewno we wnętrzu: ładna aranżacja wnętrza - ZDJĘCIA

2013-03-05 16:20

Aranżacja wnętrz z drewnem jest ciągle modna. Drewno w aranżacji wnętrza jest materiałem niezastąpionym. Pasuje zarówno do tradycyjnej aranżacji wnętrz, jak i do modernistycznych projektów. Ładna aranżacja wnętrza: ZDJĘCIA.

Aranżacja wnętrz z zastosowaniem drewna oswaja wystrój i sprawia, że mieszkanie emanuje charakterystycznym ciepłem. Dlatego drewno we wnętrzu wciąż jest na topie. Drewniane elementy wykończenia spotkać można w praktycznie każdym wnętrzu. W wielu mieszkaniach wciąż obecna jest np. boazeria. W obecnie projektowanych aranżacjach wnętrza króluje już nowoczesny drewniany design, w niczym nieprzypominający wiekowej poprzedniczki. - Drewno świetnie pasuje do wnętrz. Zwłaszcza, że można go użyć w każdej naturalnej tonacji i dostosować do najbardziej zindywidualizowanych potrzeb – mówi Rafał Grudziąż, architekt z pracowni 81.WAW.PL.

Aranżacja wnętrz: drewno we wnętrzu

Udowadnia to aranżacja wnętrza w apartamencie na warszawskim Służewcu. Przestronne, duże mieszkanie, którego projekt wnętrza wykonali architekci z warszawskiej pracowni, już w założeniu miało być połączeniem drewna z czernią i bielą. - Takie połączenie wcale nie znaczy, że aranżacja wnętrz wygląda nudno czy przytłaczająco, wprost przeciwnie – zapewnia Anna Paszkowska z 81.WAW.PL. Drewno we wnętrzu najlepiej zestawiać ze stonowanymi kolorami, tj. czerń, biel czy cafe latte. - Generalnie w aranżacji wnętrz drewniane elementy wykończenia mają tę zaletę, że pasują zarówno do glazury, jak i terakoty, a także kamienia i farby. Rodzaj materiału, jaki łączymy z drewnem, nie ma znaczenia, a aranżacja wnętrza jest zawsze ciekawa – podkreśla projektantka.

Aranżacja wnętrza: nowoczesny wystrój z drewnem

W połączonym z kuchnią i jadalnią salonie dominują wyraźne czarne akcenty - ciemna sofa i lampy. Jednak reszta aranżacji wnętrza - ściany, podłoga i pozostałe meble zostały utrzymane w biało-czarnej tonacji. Dzięki temu aranżacja wnętrz wycisza, emanuje pozytywną energią. Wnętrza są niesamowicie jasne, nawet w zimowe, krótkie dni.
Minimalistycznego aneksu kuchennego można nawet nie zauważyć, myląc go z przedłużeniem salonu. - Właściciele chcieli, by otwarta na pokój kuchnia nie rzucała się w oczy, dlatego w drewnianej zabudowie ukryliśmy nawet lodówkę – wyjaśnia Grudziąż. - Drewniane podłogi czy obicia ścian, a także drewniane kubiki oddzielające pokoje stają się coraz popularniejsze i bardzo podobają się klientom – dodaje.

Aranżacja wnętrz: nowoczesna zabudowa

Dużym atutem aranżacji wnętrza mieszkania urządzonego przez architektów jest geometryczna, dyskretna zabudowa wolnych przestrzeni. Przesuwane panele, obudowy kuchenne czy szafki łazienkowe z drewna są w surowym, minimalistycznym wnętrzu uniwersalnym i stylowym dodatkiem. Materiał świetnie sprawdza się też w łazience. Pomieszczenie w służewieckim apartamencie zostało urządzone właśnie w drewnie, nieoczekiwanie przełamanym naturalnym kamieniem - czarnym marmurem z białymi żyłami.
Od charakteru mieszkanie nie odbiega również aranżacja sypialni. Architekci z 81.WAW.PL zdecydowali się na ascetyczny wręcz wystrój aranżacji tego wnętrza. Dyskretne białe łóżko, regał w tym samym kolorze i zawieszona nad podłogą nowoczesna, oczywiście biała, meblościanka tworzą prawdziwe bajkowe królestwo. Jedynie lampki nocne i podłoga są w innym kolorze, a pomieszczenie wydaje się dzięki temu znacznie większe niż jest w rzeczywistości.


W aranżacji wnętrz, drewno nie bez powodu jest niezmiennie cenionym, stylowym i eleganckim dodatkiem. Jednak dopiero od niedawna architekci wnętrz dają materiałowi drugie życie. Drewniane, lecz nowoczesne wykończenie wnętrz stało się synonimem luksusu, minimalistycznego sznytu i wyczucia. - A klienci wprost uwielbiają drewniane wykończenie – cieszą się projektanci z warszawskiej pracowni.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE