Aranżacja wnętrz. Drewno we wnętrzu: ładna aranżacja wnętrza - ZDJĘCIA

2013-03-05 16:20

Aranżacja wnętrz z drewnem jest ciągle modna. Drewno w aranżacji wnętrza jest materiałem niezastąpionym. Pasuje zarówno do tradycyjnej aranżacji wnętrz, jak i do modernistycznych projektów. Ładna aranżacja wnętrza: ZDJĘCIA.

Aranżacja wnętrz z zastosowaniem drewna oswaja wystrój i sprawia, że mieszkanie emanuje charakterystycznym ciepłem. Dlatego drewno we wnętrzu wciąż jest na topie. Drewniane elementy wykończenia spotkać można w praktycznie każdym wnętrzu. W wielu mieszkaniach wciąż obecna jest np. boazeria. W obecnie projektowanych aranżacjach wnętrza króluje już nowoczesny drewniany design, w niczym nieprzypominający wiekowej poprzedniczki. - Drewno świetnie pasuje do wnętrz. Zwłaszcza, że można go użyć w każdej naturalnej tonacji i dostosować do najbardziej zindywidualizowanych potrzeb – mówi Rafał Grudziąż, architekt z pracowni 81.WAW.PL.

Aranżacja wnętrz: drewno we wnętrzu

Udowadnia to aranżacja wnętrza w apartamencie na warszawskim Służewcu. Przestronne, duże mieszkanie, którego projekt wnętrza wykonali architekci z warszawskiej pracowni, już w założeniu miało być połączeniem drewna z czernią i bielą. - Takie połączenie wcale nie znaczy, że aranżacja wnętrz wygląda nudno czy przytłaczająco, wprost przeciwnie – zapewnia Anna Paszkowska z 81.WAW.PL. Drewno we wnętrzu najlepiej zestawiać ze stonowanymi kolorami, tj. czerń, biel czy cafe latte. - Generalnie w aranżacji wnętrz drewniane elementy wykończenia mają tę zaletę, że pasują zarówno do glazury, jak i terakoty, a także kamienia i farby. Rodzaj materiału, jaki łączymy z drewnem, nie ma znaczenia, a aranżacja wnętrza jest zawsze ciekawa – podkreśla projektantka.

Aranżacja wnętrza: nowoczesny wystrój z drewnem

W połączonym z kuchnią i jadalnią salonie dominują wyraźne czarne akcenty - ciemna sofa i lampy. Jednak reszta aranżacji wnętrza - ściany, podłoga i pozostałe meble zostały utrzymane w biało-czarnej tonacji. Dzięki temu aranżacja wnętrz wycisza, emanuje pozytywną energią. Wnętrza są niesamowicie jasne, nawet w zimowe, krótkie dni.
Minimalistycznego aneksu kuchennego można nawet nie zauważyć, myląc go z przedłużeniem salonu. - Właściciele chcieli, by otwarta na pokój kuchnia nie rzucała się w oczy, dlatego w drewnianej zabudowie ukryliśmy nawet lodówkę – wyjaśnia Grudziąż. - Drewniane podłogi czy obicia ścian, a także drewniane kubiki oddzielające pokoje stają się coraz popularniejsze i bardzo podobają się klientom – dodaje.

Aranżacja wnętrz: nowoczesna zabudowa

Dużym atutem aranżacji wnętrza mieszkania urządzonego przez architektów jest geometryczna, dyskretna zabudowa wolnych przestrzeni. Przesuwane panele, obudowy kuchenne czy szafki łazienkowe z drewna są w surowym, minimalistycznym wnętrzu uniwersalnym i stylowym dodatkiem. Materiał świetnie sprawdza się też w łazience. Pomieszczenie w służewieckim apartamencie zostało urządzone właśnie w drewnie, nieoczekiwanie przełamanym naturalnym kamieniem - czarnym marmurem z białymi żyłami.
Od charakteru mieszkanie nie odbiega również aranżacja sypialni. Architekci z 81.WAW.PL zdecydowali się na ascetyczny wręcz wystrój aranżacji tego wnętrza. Dyskretne białe łóżko, regał w tym samym kolorze i zawieszona nad podłogą nowoczesna, oczywiście biała, meblościanka tworzą prawdziwe bajkowe królestwo. Jedynie lampki nocne i podłoga są w innym kolorze, a pomieszczenie wydaje się dzięki temu znacznie większe niż jest w rzeczywistości.


W aranżacji wnętrz, drewno nie bez powodu jest niezmiennie cenionym, stylowym i eleganckim dodatkiem. Jednak dopiero od niedawna architekci wnętrz dają materiałowi drugie życie. Drewniane, lecz nowoczesne wykończenie wnętrz stało się synonimem luksusu, minimalistycznego sznytu i wyczucia. - A klienci wprost uwielbiają drewniane wykończenie – cieszą się projektanci z warszawskiej pracowni.