Aranżacja wnętrz: apartament w stylu nowojorskim z kolorem niebieskim. Zobaczcie zdjęcia!

2014-11-04 14:53 Monika Czerwińska-Konarska

Apartament w stylu nowojorskim powstał w Warszawie. Chłodny kolor niebieski to pomysł i prośba właściciela. Styl nowojorski ma sprawiać, że apartament będzie wygodny jak hotel, ale przytulny jak dom. Mimo, że kolorystyka wydaje się chłodna, wnętrze w stylu nowojorskim takie nie jest. Jest idealne do odpoczynku.

Dwupokojowy apartament w stylu nowojorskim został zaprojektowany dla jednej osoby – wiecznie podróżującego biznesmena. Aż szkoda, że spędza on tutaj zaledwie jeden tydzień w miesiącu. Apartament, to wyjątkowa strefa komfortu stworzona z połączenia mebli nowoczesnych i antyków, skrzętnie wyszperanych w warszawskich antykwariatach. Elegancką bazę kolorystyczną apartamentu tworzą trzy kolory: biały, kawowy i kolor niebieski, uzupełnione srebrzystym metalem. Całość aranżacji została ujęta w białe ramy wyjątkowo eleganckiej stolarki drzwiowej, wysokich listew przypodłogowych i klasycystycznej sztukaterii pod sufitem. Całości aranżacji dopełnia eleganckie oświetlenie i lustra. Pani architekt – Maria Kowalewska z pracowni „Tutitutu” miała praktycznie wolna rękę urządzając apartament. Jedynymi prośbami inwestora były sofy w kolorze niebieskim i miejsce na pianino. Ale pierwszym „meblem”, który nieoczekiwanie pojawił się w mieszkaniu, jeszcze przed wszystkimi innymi, było autentyczne… śmigło, na które architektka trafiła przypadkowo w jednym z warszawskich antykwariatów.

Styl nowojorski: pokój dzienny z kuchnią

W aranżacji pokoju dziennego połączonego z kuchnią panuje symetria. W apartamencie nie jest potrzebna duża, regularna kuchnia. Powstał więc w pełni wyposażony aneks, wyposażony nawet w kostkarkę do lodu, ale mieszczący się we wnęce wykończonej białą futryną. Fronty kuchenne to gładkie białe powierzchnie, bez uchwytów. Gdyby nie blat i panel na ścianie z granitu Kashmir Gold, kuchnia kompletnie wtopiłaby się w ścianę. Aneks kuchenny od pokoju dziennego oddziela długi na dwa metry nowoczesny stół zaprojektowany przez panią architekt. Metalowy, lśniący szkielet świetnie kontrastuje z zabytkowymi simmlerowskimi meblami  znalezionymi w warszawskich antykwariatach. Dominują tu dwie duże sofy w kolorze niebieskim. Pomysł na kolor sof został ustalony na samym początku. Zabudowa biblioteczna z telewizorem i liczne wbudowane schowki przypominają styl nowojorski. Są to meble zrobione na wymiar, wykończone sztukaterią. Mieszczą one większość potrzebnych drobiazgów bez potrzeby wstawiania dodatkowych ciężkich mebli. Pomysł na bibliotekę ma za zdanie udomowienie apartamentu. To właśnie miejsce na książki odróżnia go od luksusowych hoteli. Inną pasją właściciela, na którą trzeba było znaleźć miejsce w salonie jest muzykowanie. Stąd wnęka mieszcząca pianino.

Styl nowojorski: sypialnia z łazienką i garderobą

Sypialnia, to stonowana kolorystycznie strefa komfortu. Najważniejszym, jak zawsze, w sypialni meblem jest łóżko. Jest to prosty w formie mebel, nowoczesny, ale wyposażony w super wygodny materac. Prostą formę mebla architektka przełamała  ciekawymi szafkami nocnymi w stylu Art Deco, z lat 30tych XX wieku, znalezionymi w jednej z warszawskich galerii. Prawdziwym antykiem jest również ławka stojąca przed łóżkiem. Została znaleziona  w składzie starych mebli. Nie stanowi kompletu z innymi meblami w sypialni, a całość mimo wszystko wygląda spójnie i bardzo interesująco. Bazę kolorystyczną sypialni budują stonowane kolorystycznie tapeta i zasłony, wzajemnie się uzupełniające i podkreślające. Kolor niebieski narzuty jest swoistą kropką nad „i” przełamujący stonowaną kolorystykę. Gdyby nie ta kropla błękitu sypialnia byłaby po prostu monotonna. Jedna ze ścian w łazience została cała obłożona w całości lustrem. Jednak jeden fragment  lustra jest jednocześnie telewizorem. Właściciel może śledzić newsy i przy porannej i wieczornej toalecie. Łazienka została również wyposażona w system audio – słuchanie muzyki jest tutaj wyjątkową przyjemnością. Większość akcesoriów łazienkowych, by i tutaj styl nowojorski mógł zaistnieć, przyjechała właśnie z Nowego Jorku.