Aranżacja nowoczesnego wnętrza: wielkomiejski styl. Zdjęcia wnętrz!

2014-11-03 14:47 Monika Czerwińska-Konarska

Aranżacja wnętrza w stylu nowoczesnym to przede wszystkim kolor szary. Tworzy on bazę w prezentowanych wnętrz nowoczesnego mieszkania. Styl nowoczesny z szarą sofą na czele lubi jednak wszelkie przełamania starymi, oryginalnymi przedmiotami. Grunt to idealne porozumienie pomiędzy architektem i inwestorem, a styl nowoczesny zyska nowy, ponadczasowy wymiar!

Wyjątkowe mieszkanie w stylu nowoczesnym mieści się w Warszawie. Projekt nowoczesnych wnętrz idealnie wpisuje się w wielkomiejski styl. Architekt Adam Pulwicki, z zamiłowania ale i z racji zawodu oczywiście, doskonale zna się na trendach, właściciel to dla odmiany po prostu pasjonat trendów wnętrzarskich i modowych. Dzięki ich pasjom powstało nowoczesne wnętrze mieszkania łączące w sobie surowy minimalizm ze stylowymi  lub stylizowanymi na stare ozdobami. Ponadczasowa baza w kolorach neutralnych została wyposażona współczesnymi klasykami designu na równi ze starymi przedmiotami prosto z krakowskich galerii.

Aranżacja wnętrza: podstawa to dobrze przemyślana baza kolorystyczna i funkcjonalna

Sytuacja idealna podczas projektowania nowoczesnego wnętrza, to taka gdy spotykają się ludzie o podobnej wrażliwości i zamiłowaniach. Tak właśnie było przy okazji powstawania projektu wnętrza mieszkania w stylu nowoczesnym. Dzięki temu wizja architekta spotykała się ze zrozumieniem właściciela i możliwa była harmonijna współpraca. Początkowo właściciel był zaskoczony całościowym podejściem architekta do urządzania nowoczesnego wnętrza, ale już po zamieszkaniu okazało się, że wszystko się sprawdziło, a pomysły zadziałały. Decydujący wpływ na aranżację wnętrza w stylu nowoczesnym miała nie tylko ceniona w Polsce stylistyka włoska, ale także belgijska. Belgowie, podobnie jak Włosi, cenią naturalne materiały i prostotę rozwiązań, ale ich wnętrza są bardziej przyjazne człowiekowi. Nie są jak prosto z katalogu. I tak tutaj, w wyniku udanej współpracy powstało nowoczesne wnętrze, w którym oprócz czystości formy istotną rolę odgrywają kolory. Bazą kolorystyczną w aranżacji prezentowanego wnętrza są kolory neutralne, czyli kolor szary, czarny i biały. Dodatkiem jest kropla koloru limonkowego, który jednak został umieszczony w takich miejscach, w których bez problemu może kiedyś go zastąpić inny kolor. Ale zarówno inwestor, jak i architekt mają pewność, że wybrane barwy neutralne jako baza, ocieplone barwą jasnego drewna przetrwają próbę czasu w aranżacji nowoczesnego wnętrza. Są po prostu ponadczasowe.

Aranżacja wnętrza: designerskie dodatki na równi z klasycznymi starociami

Próbę czasu, w neutralnej kolorystycznie bazie z kolorem szarym na czele, przetrwają też na pewno dobrane w sposób dobrze przemyślany meble i dodatki do nowoczesnego wnętrza, które są przykładem uznanego na przestrzeni czasu wzornictwa. Jest to oczywiście królowa salonu – rozłożysta, miękka, włoska szara sofa. Są to też meble: biblioteka i zabudowa w holu, projektowane przez architekta wnętrz. No i oczywiście dodatki, czyli  na przykład fotel w gabinecie, proj. Ray i Charlesa Eamsów z roku 1958, wiszące w kuchni słynne lampy – puszki po zupie, projektu słynnego Ingo Maurera, czy mozaika w łazience znakomitej włoskiej firmy. W przyszłości do wyposażenia apartamentu ma jeszcze dołączyć szezlong proj. Philippe’a Starcka oraz obrazy i fotografie kupowane i kolekcjonowane przez właściciela. Te wszystkie współczesne przedmioty znakomicie koegzystują ze starą porcelaną kąpielową w łazience lub z kolekcją srebrnych i kryształowych dzbanów kupowanych w krakowskich galeriach, a umieszczonych nietypowo… w holu.

Aranżacja wnętrza: kuchnia i łazienki to kwintesencja neutralnej bazy i designerskich dodatków

W aranżacji nowoczesnego wnętrza nie pominięto także pomieszczeń użytkowych. Kuchnia została wyposażona w nowoczesne i znakomitej jakości włoskie meble. Do tego sprzęt AGD z górnej półki i kilka dodatków – klasyków designu. Wąska łazienka sprawia wrażenie bardziej przestronnej niż jest w rzeczywistości  dzięki wielkim oknom, przez które wpada mnóstwo światła dziennego. Wyposażenie w stylu nowoczesnym stanowi designerska ceramika i armatury, których nowoczesny chłód przełamuje stary porcelanowy komplet łazienkowy. Jest on dekoracją, której absolutnie nikt nie spodziewa się w takim wnętrzu. I o to właśnie chodzi w projektowaniu wnętrz nietuzinkowych i wyjątkowych. Ale perełką stylistyczną stała się toaleta gościnna ze ścianą pokrytą wyjątkową mozaiką. Ceramika i armatura też nie są tu zupełnie zwyczajne…