Aranżacja mieszkania z efektowną tapetą w roli głównej!

2015-03-24 15:27 Milena Tuzimek

Efektowna tapeta stała się głównym motywem tej aranżacji mieszkania. Wnętrza mieszkania łączą w sobie elegancję i nowoczesność, a dodatki odgrywają tu kluczową rolę. Oto aranżacja mieszkania z oryginalną tapetą azjatyckiej piękności w roli głównej!

95-metrowe mieszkanie z tarasem to przede wszystkim otwarte przestrzenie, które zachęcają do odpoczynku i relaksu. Nowe mieszkanie podczas aranżacji wnętrz wymagało kilku zmian przestrzennych, które zostały wprowadzone dzięki sugestii architektki, Barbary Pilarskiej. Efektem wspólnej pracy z właścicielem stało się eleganckie i nowoczesne wnętrze mieszkania z elementami retro. W urządzaniu mieszkania bardzo ważne jest to, aby wykazać się konsekwencją, która jest doskonale widoczna w aranżacji prezentowanego wnętrza. Głównym motywem dekoracyjnym jest tapeta (Mademoiselle firmy Elitis – SML Concept) - twarz azjatyckiej piękności, która stała się motywem przewodnim całego wnętrza mieszkania, pierwotnie została kupiona do sypialni, ale potem pojawia się również w kuchni, a nawet jako obraz na szafie i w łazience.

Aranżacja mieszkania: nowoczesny i stylowy salon

W mieszkaniu zostały wyburzone niektóre ściany i zlikwidowano małe pomieszczenie WC, dzięki czemu udało się uzyskać dodatkową przestrzeń, która stworzyła duży salon połączony z jadalnią i aneksem kuchennym. Ten zabieg w aranżacji mieszkania pozwolił na powstanie salonu z prawdziwego zdarzenia. Metamorfozę wnętrza mieszkania utrudniał słup konstrukcyjny, który wymagał odpowiedniej aranżacji. Architektka przedstawiła kilka propozycji jego wykorzystania, właściciel mieszkania zdecydował się na drewnianą zabudowę, która kryje otwieraną na przedpokój szafę na okrycia wierzchnie. Od strony salonu umieszczono na niej telewizor. W ten sposób słup konstrukcyjny stał się ciekawym elementem aranżacji mieszkania, który służy jako ścianka telewizyjna w przestrzeni dziennej. Dla uzyskania jeszcze bardziej eleganckiego charakteru wykończenia pomieszczeń w mieszkaniu specjalnie podwyższono drzwi. Na szczególną uwagę w aranżacji salonu zasługuje główna ściana, która została wykończona tynkiem strukturalnym, a w jej centralnym punkcie pojawiła się obudowa kominka w angielskim stylu. W obudowie został zainstalowany biokominek, który był pomysłem właściciela. Na podłodze w strefie dziennej znalazł się tek połączony z czarnym elastomerem. Kanapy i fotele, które znalazły się w salonie pochodzą z firmy Comforty, z kolei krzesła zostały kupione w popularnej szwedzkiej sieciówce IKEA. O charakterze aranżacji mieszkania decydują dodatki, pamiątki, meble i obrazy.

Aranżacja mieszkania: biała kuchnia z tapetą na ścianie

Kuchnia w 95-metrowym mieszkaniu, mimo że tworzy aneks kuchenny połączony z jadalnią wcale nie jest mała. Miała ona spełniać dwie podstawowe role: funkcjonalną i estetyczną, w końcu jest widoczna z salonu. Kolorystyka kuchni została tak dopasowana, aby współgrać z całą aranżacją mieszkania, tworząc spójną całość. Dzięki zabudowie meblowej bez uchwytów prezentuje się ona stylowo i nawiązuje do eleganckiego stylu przestrzeni dziennej. Fronty szafek pasują do barwy podłogi i listew. Na największą uwagę zasługuje tapeta przyklejona na ścianie w kuchni, która zastępuje szafki górne i stanowi główną dekorację całego pomieszczenia. Tapeta (Mademoiselle firmy Elitis – SML Concept) nad blatem kuchennym obok płyty grzewczej została zabezpieczona przed wilgocią i zachlapaniami szybą umieszczoną w stalowej ramce. Oryginalna i efektowna tapeta pojawia się również w sypialni, przedpokoju i łazience, stając się motywem przewodnim mieszkania. W galerii znajdziecie zdjęcia aranżacji mieszkania z tapetą w roli głównej!