Aranżacja mieszkania w szarościach i bieli: prawdziwe wnętrza mieszkań!

2014-02-28 14:28 Agnieszka Zawadzka

Klasyczna aranżacja mieszkania, w którym dominuje kolor szary i biel. Stonowane szarości łagodnieją okiełznane bielą, mglistym błękitem czy złamanymi beżami. Zainspiruj się prawdziwym wnętrzem mieszkania w szarościach i bieli!

Aranżacja mieszkania w szarościach i bieli: łączymy drewno, marmur, cegłę i szkło we wnętrzu. Ciekawe zestawienie różnorodnych faktur ogrywa minimalizm kolorystyczny wnętrza mieszkania w szarościach i bieli. Biały fragment kuchennej ściany wyłożony ceglaną okładziną w zestawieniu z szarym, „lustrzanym” marmurem kuchennego blatu oraz ryflowanym frontem drewnianych szafek daje przyjemny efekt mieszanki stylów. Przezierne dekoracje szklanymi bombonierami oraz kandelabrowy żyrandol w nowoczesnej, czarnej odsłonie wydobywa z aranżacji wnętrza mieszkania jego potencjał w stronę eklektycznej wersji stylu glamour.

Aranżacja mieszkania w szarościach i bieli: rozbielony błękit i tapety

Lekkiego oddechu panującej niepodzielnie we wnętrzu rozbielonej szarości dodaje aranżacja sypialni, której ściany pomalowano w odcieniu chłodnego błękitu. Kolor ten w mieszkaniu w szarościach i bieli ciekawie zestawiono z różnymi stylistycznie, acz tożsamymi kolorystycznie, tapetami. Umieszczone na odrębnych ścianach (jedna we wzdłużne pasy, druga - ze stylizowaną scenką rodzajową), oddzielone od siebie gładko pomalowaną, błękitną wnęką wejściową, o dziwo zagrały niesztampową kompozycją. Czarne, lekkie dodatki (kute łóżko i stolik, abażur lampy, zegar) określiły barwną dominantę, a ciepło drewna na podłodze i mosiężny żyrandol z kryształami ociepliły całość kompozycji.

Wnętrza mieszkania: tekstylia i dodatki dodają charakteru

Rośliny (kwitnące i zielone) oraz tekstylia we wnętrzu mieszkania odgrywają często kluczową dla ogólnego wrażenia i klimatu wnętrza rolę. Tak jest również i w przypadku aranżacji mieszkania w szarościach i bieli. Szare poduszki współgrają z klimatem mebli i tapicerek na krzesłach, wzbogacone natomiast niebanalnymi retro - printami i ciepłą, kremową koronką, przydały wnętrzu przytulności, z sukcesem ogrywając chłód i dystans szarych mebli. Do tego stylizowane konsolki, drewniane bibeloty i akantowe wsporniki półek przypominają o nostalgicznej naturze gospodarzy. Wnętrze pełne zdjęć i rodzinnych pamiątek nabiera nie powtarzalnego, sentymentalnego charakteru.