15 najpiękniejszych wnętrz z kolorem zielonym

2020-06-26 14:53 Redakcja
Wnętrza z kolorem zielonym
Autor: Mariusz Bykowski

Kolor zielony pojawia się w trendach już od kilku sezonów. Ma mnóstwo ciekawych odcieni, a szczególną popularnością cieszą się te ciemne – głęboki szmaragd, butelkowa i leśna zieleń. Wnętrzom dodaje szlachetności, przede wszystkim zaś stanowi naturalny akcent – tak cenny w dzisiejszych czasach. A jak kolor zielony wypada w praktyce? Przygotowaliśmy zestaw galerii zdjęć z prawdziwych wnętrz!

Kolor zielony występuje w bardzo szerokiej palecie odmian – od delikatnych (pastelowa mięta, zgaszony odcień szałwiowy) przez klasyczne (zieleń groszkowa, kolor trawy) po ciemne i nasycone (oliwka, butelkowa i szmaragdowa zieleń). W dużej mierze od wybranego odcienia zależy to, z jakimi innymi kolorami najlepiej łączyć zieleń.

.. Z czym łączyć kolor zielony? >>>

Kolor zielony we wnętrzach – trendy

Największą popularnością cieszą się obecnie ciemne odcienie zieleni. Wiąże się to z ogólną modą na nasycone kolory, które stanowią alternatywę dla wszechobecnej niegdyś bieli i szarości. Ponadto kolor zielony ma jeszcze jeden atut, ważny z perspektywy współczesnych potrzeb – a mianowicie aspekt naturalny (wyraźnie nawiązuje do przyrody).

Gdzie najczęściej pojawiają się ciemne wcielenia zieleni? Oto dobre przykłady:

  • Ściany – zazwyczaj jednak na zielono maluje się tylko jedną (np. ścianę za sofą albo za łóżkiem). W nadmiarze bowiem ciemna zieleń na dużych powierzchniach mogłaby przytłaczać wnętrze i pomniejszać je optycznie.
  • Tapicerki – ogromnym uznaniem cieszą się ciemnozielone i szmaragdowe sofy. Wybierane są w charakterze mocnego akcentu kolorystycznego, podczas gdy otoczenie jest raczej stonowane. Oprócz sof znajdziemy sporo zielonych foteli i krzeseł obitych materiałami w tym kolorze (zwłaszcza welurem).
  • Meble kuchenne – ciemne zabudowy kuchenne to również coraz popularniejsze rozwiązanie, także w aneksach i niewielkich pomieszczeniach. Umiejętnie skontrastowano i złagodzone, prezentują się szlachetnie oraz świeżo.
  • Detale – tu mamy największe pole do popisu. Możemy wybierać spośród tkanin, tapet, wazonów, szkła użytkowego czy grafik i plakatów. Wszystko to najlepiej zestawiać z żywą roślinnością, która obecnie stanowi ważny element wyposażenia wnętrza.

Najpiękniejsza wnętrza z kolorem zielonym – zobacz GALERIE ZDJĘĆ!

Poniżej znajdziesz aż 15 galerii zdjęć z prawdziwych wnętrz, w których zastosowano kolor zielony – zarówno na dużych, jak i mniejszych powierzchniach. Czas się zainspirować!