120-m minimalistyczne mieszkanie w Otwocku. Neutralne barwy spaja czerń

2023-08-29 14:04

Na 120 m kw. urządzono przestrzeń, która jest pełna elegancji oraz harmonii. Zamierzeniem inwestorów i architektów było zaprojektowanie jej tak, by za wizualnie atrakcyjną formą kryło się wiele praktycznych rozwiązań. Zobaczcie mieszkanie w Otwocku!

Chociaż postawiono tu na minimalizm, to jednak został on wyrażony poprzez bogatą paletę materiałów, które idealnie się uzupełniają. Wnętrza zdominowało drewno. Aby przestrzeń nie była zbyt “płaska”, zdecydowano się na jego dwa odcienie. 

Poza tym uzupełniono je beżami i bielą, ale też mocniejszymi akcentami w postaci: konglomeratu, betonu, dekoracyjnego kamienia Patagonia, ale i czerni, która przewija się w każdym pomieszczeniu, czy to pod postacią ściany, lodówki czy telewizora.

Nowoczesny hol

Pierwszym pomieszczeniem, jakie wita nas w tym mieszkaniu, jest hol. Znalazła się w nim nietypowa, podwieszana szafa. Przestrzeń pod nią pozostawiono pustą i jest ona przeznaczona na buty. W tej wnęce można również ukryć lub częściowo wsunąć tapicerowaną pufę w odcieniu zdecydowanej oliwki. 

Jasne mieszkanie w Otwocku
Autor: Spacja Studio

Kuchnia

Kuchnia, choć na pierwszy rzut oka minimalistyczna, to jednak zwraca uwagę wzorem dolnych, drewnianych szafek, ale przede wszystkim dekoracyjnym kamieniem, którym wyłożono blaty i backsplash. Jest on największą ozdobą tego pomieszczenia, a na tle subtelnej kolorystyki można nazywać go wręcz cichym luksusem. 

Jasne mieszkanie w Otwocku
Autor: Spacja Studio

Ciekawym rozwiązaniem jest również podświetlana witryna z ryflowanym szkłem, w której można wyeksponować ulubione szkło. 

Salon

W salonie widzimy sprawdzone trio kolorów: beże, biele i drewno. W centrum pokoju stanęła pojemna, beżowa sofa. Jej miękkość kontrastuje z betonowym sufitem. Naprzeciwko niej znalazła się ściana telewizyjna w całości wyłożona drewnianym fornirem. 

Motyw kamienia powtórzono właśnie na niej i wyłożono nim wnękę między niską, białą szafką a ścianą, która w rzeczywistości skrywa sporo miejsca do przechowywania.

Projekt: Spacja Studio

Przeczytaj również:

Zamarzył im się stonowany salon i kolorowe łazienki. Wariacja na temat japandi

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE