100-metrowe, eklektyczne wnętrze w stylu l. 90. Spokojna baza i soczyste kolory

2023-07-14 10:50

Czy punktem wyjścia do projektu domu mogą być drzwi? Na ogół ich wybór zostawiamy sobie na koniec, ale w tym przypadku drzwi w kolorze mango były pierwszym krokiem do stworzenia eklektycznych wnętrz łączących style lat. 90, boho, a nawet industrialny!

Chaos okiełznany

100-metrowy dom inwestorów znajduje się w Markach pod Warszawą. Rodzice mieszkają tam z dwójką dzieci. Kiedy postawili na drzwi w kolorze mango, współpracująca z nimi architektka Katarzyna Sosińska z pracowni Katarzyna Sosińska Interiors nie miała wątpliwości, że razem stworzą przede wszystkim odważny, ale też energetyczny i tętniący kolorami projekt. 

Spokojna baza z zastrzykiem koloru

Podcza gdy baza jest raczej stonowana, to wakacyjny klimat udało się wprowadzić za pomocą tropikalnych akcentów, które w jasnych, wypełnionych słońcem wnętrzach świetnie się sprawdziły.

Drzwi w kolorze mango, pomarańczowy, ażurowy regał, czerwona balustrada schodów i pomarańczowe wykończenie luster to nieoczywiste dekoracje utrzymane w wesołej palecie barw stworzyły wyjątkową przestrzeń. 

Eklektyczny dom w stylu lat 90. i… nie tylko!

Ten 100-metrowy dom jest dowodem na to, że tak nieoczywiste połączenie, jakim jest mix stylu boho i industrialnego, mogą dobrze wyglądać razem. Podczas gdy na posadzkach pojawił się szlifowany betom i betonem zostały wyłożone również filary, jednak na nich odciśnięto wzór drewna, to blisko wejścia zawisła metalowa huśtawka. 

Eklektyczny dom w stylu lat. 90
Autor: Projekt: Katarzyna Sosińska Interiors

Surowość betonu złamano za pomocą drewna — fornirowanym orzechem amerykańskim wykończono jedną ze ścian. Aby podkreślić fakturę drewna, zastosowano oświetlenie ledowe. 

Salon w słońcu skąpany

Salon jest wypełniony naturalnym światłem. Oszklenie zajmuje dwie kondygnacje i maksymalnie rozjaśnia wnętrze. W centrum pokoju stanęły dwie sofy: mniejsza oliwkowa oraz duża w odcieniach szarości. Na ścianie, na której zawisł telewizor, ułożono gres. Obok znalazło się też miejsce dla kominka wykończonego płytkami imitującymi rdzę.

Kuchnia, jadalnia i kącik kawowy

Salon jest otwarty na kuchnię i jadalnię. Bezpośrednio za zielonym wypoczynkiem stanął jesionowy stół, a wokół niego kolorowe krzesła. Obok niego stworzono minikawiarnię, czyli po prostu miejsce, gdzie na podwieszanej komodzie stanął ekspres i wszystkie potrzebne do niego akcesoria. 

Eklektyczny dom w stylu lat. 90
Autor: Projekt: Katarzyna Sosińska Interiors

Na prawo od jadalni znalazła się kuchnia. Fronty mebli z robiono z płyty MDF w kolorze zieleni oraz ponownie fornirowanego orzecha amerykańskiego. 

Dom jest pełen ciepła i zabawy, niezwykle spójny i z pewnością zaskakujący, dzięki czemu pokochali go nie tylko dorośli domownicy, ale także dzieci. Udało się okiełznać powierzchowny chaos i sprawić, że całość jest zorganizowana, harmonijna i magnetyzująca! - podsumowuje swój projekt Sosińska.

  • Projekt: Katarzyna Sosińska Interiors

Przeczytaj również: