Wielkanoc w stylu eko. Naturalne i piękne ozdoby wielkanocne

2024-03-26 12:33

Ozdoby wielkanocne w stylu naturalnym to kwintesencja zasady mniej znaczy więcej. Postaw na minimalizm i subtelność, na drewno, wiklinę, rośliny i naturalne tkaniny. Podpowiadamy, jak wykorzystać proste ozdoby wielkanocne, aby podkreślić ich naturalną urodę.

Spis treści

  1. Ozdoby wielkanocne w stylu naturalnym
  2. Nowoczesne ozdoby wielkanocne
  3. Piękne ozdoby wielkanocne w stylu naturalnym. Inspiracje
  4. Nowoczesne ozdoby wielkanocne. Piękne dekoracje bez zajęcy i baranków

Szukając pomysłu na wielkanocne dekoracje, często stajemy przed dylematem: jak stworzyć dekoracje wielkanocne robiące wrażenie, ale subtelne? Kluczem do sukcesu jest umiar — proste kompozycje podkreślą piękno naturalnych materiałów oraz kwiatów. Postawmy na Wielkanoc w stylu naturalnym.

Ozdoby wielkanocne w stylu naturalnym

Wielkanoc to nie tylko kolorowe pisanki i żółte kurczaki. Naturalne, jasne ozdoby urzekają prostotą i wdziękiem. Świetnie sprawdzą się materiały naturalne, jak: drewno, rośliny, naturalne tkaniny. Mniej znaczy więcej, więc starajmy się unikać zbędnych bibelotów. Postaw na minimalizm. Do dekoracji stołu wybierz naturalne tkaniny w jasnych, neutralnych barwach.

Warto wykorzystać również świeże zioła i kwiaty. Takie dekoracje są niezwykle eleganckie i urzekają prostotą. Jeżeli chcemy wprowadzić kolor — postawmy na modne, subtelne, pastelowe barwy — róż, zieleń czy błękit oraz naturalne kolory jak ponadczasowa szarość i beż. Aby nie odwrócić uwagi od całej dekoracji np. stołu — unikajmy ozdób w żywych, jaskrawych kolorach. By nie utracić subtelnego efektu modnych dekoracji wielkanocnych, pamiętajmy, że ozdoby muszą tworzyć zgraną całość.

Nowoczesne ozdoby wielkanocne

Jeżeli zależy ci na nowoczesnym stylu aranżacji — postaw na ceramikę w naturalnych barwach. Zastawę o modnych organicznych kształtach wzbogać naturalnymi dodatkami. Delikatne kwiaty w prostych naczyniach szklanych stworzą subtelną, minimalistyczną dekorację. Tworząc dekoracje w stylu nowoczesnym warto wykorzystać graficzne  proste motywy, lub zagrać zestawieniem kontrastowych kolorów np. białego z czarnym.

Ażurowe geometryczne wazony czy półmiski z barwionej stali, będą wyglądać niezwykle efektownie na wielkanocnym stole. Wybierzmy wzorzysty obrus lub graficzne formy ozdób zamiast tych robionych z kolorowej włóczki czy piórek. Nawet jeden taki akcent doskonale podkreśli charakter dekoracji.

Świetnie sprawdzą się też rustykalne dodatki — drewniane, przecierane osłonki, postarzane skrzynki na kwiaty, ręcznie plecione koszyki, a także proste, przezroczyste wazony, oplecione delikatnie naturalnym sznurkiem.

Jeżeli lubisz podążać za światowymi trendami, wybierz ozdoby wielkanocne w kolorach połyskujących metali: złota, srebra i miedzi. Także dekoracje z betonu, onyksu lub marmuru będą się ciekawie prezentować na wielkanocnym stole.

Piękne ozdoby wielkanocne w stylu naturalnym. Inspiracje

Nowoczesne ozdoby wielkanocne. Piękne dekoracje bez zajęcy i baranków

DIY: Ogródek w stylu ZEN. Dekoracja i sprawdzony sposób na relaks
Więcej z działu - WIELKANOC

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany