Wielkanoc w stylu glamour, grandmillenial, modern shabby i wabi-sabi. Aranżacja stołu

2024-03-28 11:33

Jak w tym roku będzie wyglądał twój wielkanocny stół? Tak jak zwykle? A może planujesz nową aranżację, ale zastanawiasz się jeszcze, w jakim kierunku pójść? Jeśli wciąż nie podjąłeś decyzji, na jaki styl postawić, spieszymy z pomocą. Zobacz aranżacje stołu wielkanocnego w stylu grandmillenial, glamour, modern shabby, japońskim wabi-sabi i nordic cool.

Spis treści

  1. 1. Stół wielkanocny w stylu grandmillenial
  2. 2. Stół wielkanocny w stylu glamour
  3. 3. Stół wielkanocny w stylu modern shabby:
  4. 4. Stół wielkanocny w stylu wabi-sabi
  5. 5. Stół wielkanocny w stylu nordic cool
  6. Aranżacja stołu wielkanocnego w 5 różnych stylach. Zdjęcia

Niezależnie od tego, czy preferujesz klasyczne wzory, nowoczesne trendy czy bardziej minimalistyczne podejście, istnieje wiele sposobów, aby wprowadzić ducha Wielkanocy do aranżacji twojego wnętrza. 

1. Stół wielkanocny w stylu grandmillenial

Styl grandmillenial to połączenie tradycji z nowoczesnością. Charakteryzuje go bogata kolorystyka, mieszanie wzorów oraz wyrafinowane dodatki. Aby stworzyć wielkanocny stół w tym stylu, postaw na delikatne kwiatowe serwetki, eleganckie porcelanowe naczynia, złote sztućce oraz zastawę stołową w pastelowych lub klasycznych kolorach. 

Na środku stołu postaw wazon z różnokolorowymi ciętymi kwiatami. 

2. Stół wielkanocny w stylu glamour

Styl glamour to elegancja i przepych. W aranżacji stołu wielkanocnego w stylu glamour warto postawić na złote lub srebrne dodatki (np. zające albo pisanki), połyskujące obrusy lub bieżniki ze srebrną lub złotą nitką oraz wysokiej jakości szkło. 

W centrum stołu umieść lustrzaną tacę z ustawionymi na niej mazurkami, sernikami i innymi ciastkami.

3. Stół wielkanocny w stylu modern shabby:

Styl shabby chic kojarzą wszyscy, którzy choć trochę interesują się aranżacją wnętrz, a czym jest styl modern shabby? To jego nowoczesna wersja. Jaśniejsze kolory zostały wyparte przez te w mocniejszych tonach. Chociaż przestrzeń dalej ma wyglądać, jakby urządzono ją w przeszłości, to jednak może zawierać nowoczesne akcenty, np. z metalu. 

Stół wielkanocny w stylu modern shabby
Autor: Materiały prasowe/Westwing

Stół Wielkanocy w stylu modern shabby może łączyć zatem nowoczesność z tradycją. Obok starego stołu wystarczy postawić współczesne, designerskie krzesła. Jeśli chodzi o zastawę, postaw na prostotę, maturalne materiały i stonowaną kolorystykę. 

4. Stół wielkanocny w stylu wabi-sabi

Styl wabi-sabi kładzie nacisk na prostotę, naturalność… i niedoskonałość. Aby stworzyć wielkanocny stół w tym stylu, sięgnij po ręcznie wykonaną ceramikę oraz naturalne tkaniny.

Jeśli masz piękny drewniany stół, nie przykrywaj go obrusem, wystarczy lniany lub bawełniany bieżnik w beżowym, białym lub po prostu twoim ulubionym odcieniu.

Naczynia powinny być minimalistyczne, a kolorystyka stołu umiarkowana. Aranżację podkreśl za pomocą wazonu z baziami, gałązki pigwy lub forsycji.

5. Stół wielkanocny w stylu nordic cool

Styl nordic cool to połączenie funkcjonalności z minimalizmem i prostotą. Aby stworzyć wielkanocny stół w tym stylu, postaw na czyste linie, chłodne kolory oraz naturalne materiały. Wybierz białe lub szare obrusy (albo całkiem z nich zrezygnuj), klasyczne talerze oraz proste szklane kieliszki. W centrum stołu umieść niską aranżację z jasnych kwiatów lub gałązek brzozy.

Aranżacja stołu wielkanocnego w 5 różnych stylach. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Ozdoby wielkanocne na okno. Jak ozdobić okno na Wielkanoc?

Wiosenne kwiaty – prymule

QUIZ. Co powinno znaleźć się na wielkanocnym stole?

Pytanie 1 z 14
Na wielkanocnym stole nowe życie i odrodzenie symbolizują:
Więcej z działu - WIELKANOC

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany