Proste i szybkie do wykonania ozdoby świąteczne. Wielkanocna kropka nad "i"

2024-03-25 13:57

Udekorowany dom prezentuje się odświętnie i pięknie. Jak to zrobić szybko i bez zbędnych kosztów? Oto kilkanaście pomysłów na proste ozdoby wielkanocne ręcznie robione.

Spis treści

  1. Ozdoby wielkanocne ręcznie robione
  2. Stroik wielkanocny w szkle
  3. Wielkanocne dekoracje z roślin doniczkowych
  4. Dekoracja wielkanocna w koszu
  5. Pisanki wielkanocne
  6. Wisząca ozdoba wielkanocna

Ozdoby wielkanocne ręcznie robione

Trwa moda na ozdoby świąteczne w duchu eko, nawiązującym do przyrody. Mamy więc naturalne wydmuszki, pisanki w odcieniach stonowanych, rośliny „prosto z ogrodu, pola i łąki”, a ponadto piórka, ptaszki, zajączki i baranki także bliskie natury.

Wolisz Wielkanoc w bogatszej szacie? Wykorzystaj nasze inspiracje i do zbliżonych kompozycji wprowadź słodkie pastele lub intensywne barwy. Albo pójść w stronę błyszczącego przepychu glamour – wedle woli. Warto jeszcze pamiętać, że jasne i lśniące dekoracje rozświetlą wnętrze, wprowadzą do niego radość i świeżość.

Stroik wielkanocny w szkle

Suche drzewko pod kloszem, obok wiejskie słój i butle z liśćmi paproci i gałązkami eustomy, a wszystko ozdobione wielkanocnymi drobiazgami. Miło, lekko i… łatwo do skopiowania albo nawet podrasowania według własnego gustu. Znalezione suche drzewko możesz przykleić do plastra drewna dopasowanego wielkością do bomboniery, a je same po prostu przyciąć.

Wielkanocne dekoracje z roślin doniczkowych

Ceramiczne skorupki jaj i lampiony posłużyły do stworzenia efektownej aranżacji. Włóż w nie rośliny, np. ceropegię, hederę czy bardziej wiosenne – prymulę lub hiacynt. Albo wysiej rzeżuchę, różne kiełki czy owies. Do innych włóż piórka, bazie, pisanki. Między nimi rozsyp… skorupki prawdziwych jajek, łącząc świat realny z baśniowym, wykreowanym przez siebie.

Podobny rezultat osiągniesz, umieszczając roślinki (np. szafirki albo rzeżuchę czy owies) w skorupkach jajek ustawionych obok siebie w kieliszkach do jajek albo w wytłoczce.

Wyszukuj dla pisanek niekonwencjonalne miejsca. Mogą zdobić lampę, zebrane w pęk zaś – ramę okna czy zwisać z belki u sufitu. Układaj je na paterach i w misach.

Dekoracja wielkanocna w koszu

Kosz druciany albo wiklinowy z uchwytami wyłóż rafią w naturalnym kolorze lub lnianą serwetką. Na tej bazie ułóż jajka. Zanim je zużyjesz, będą zdobiły kuchnię, spiżarnię czy ganek. Z pisankami – kosz stanie się po prostu atrakcyjną dekoracją.

Dekoracje wielkanocne
Autor: serwis prasowy annabeljames.co.uk

Pisanki wielkanocne

Pisanki z wizerunkami zajęcy w strojach z epoki wiktoriańskiej (ozdoby Almidecor.com) to najważniejsza część dekoracji. Kwiaty w pięknej misie oraz wazony to tylko dodatki do nich. Jaja marmurowe albo ozdobione metodą decoupage’u także prezentowałyby się atrakcyjnie. Te trzymają się modnego trendu stonowanych odcieni, nawet w wiosennych kompozycjach.

Wisząca ozdoba wielkanocna

Ulubione pisanki zawieś na ładnych wstążeczkach na wieloramiennym żyrandolu. Najważniejsze, by były z jednej kolekcji, np. z motywem roślinnym. Będą cudownie wyglądały nad stołem jadalnianym czy półwyspem.

Czym pociąć wydmuszkę?

Nie jest to łatwe, wymaga cierpliwości i precyzji, ale się udaje (zobacz np. wydmuszki à la haft richelieu na zapachjasminu.blogspot.com, inspirello.pl). Można to zrobić miniwiertarką, najlepiej mieć wielofunkcyjną – podpatrzysz na Youtubie, wpisując frazę „Jak robić ażurowe pisanki z wydmuszek kurzych jaj”. Chcesz pozyskać pół skorupki z efektem „po wykluciu”? Wytnij ostrożnie ząbki ostrymi nożyczkami do paznokci.

Więcej z działu - WIELKANOC

Materiał sponsorowany

Materiał sponsorowany