Zaproś do środka światło – na swoich warunkach. Wszystko o roletach dzień i noc

2021-04-01 6:05 Materiał sponsorowany Barbara Ruppel
rolety dzień i noc
Autor: materiały prasowe ANWIS Rolety dzień i noc marki ANWIS

Rolety dzień i noc dają dużą swobodę w operowaniu światłem w pomieszczeniu: to my decydujemy, czy chcemy, by w mieszkaniu panował mrok, półmrok albo by światło wypełniło cały pokój. O czym warto pamiętać, wybierając rolety dzień i noc? Wspólnie z firmą ANWIS przygotowaliśmy krótki, ale treściwy przewodnik po tym wyjątkowym typie rolet.

rolety dzień i noc
Autor: materiały prasowe ANWIS Rolety dzień i noc marki ANWIS

Rolety dzień i noc – czym dokładnie są i jak działają?

Rolety dzień i noc odznaczają się prostą konstrukcją i są łatwe w użytkowaniu. Złożone są z poziomych, naprzemiennie rozmieszczonych pasów tkanin: zaciemniających i przepuszczających światło. Roletą dzień i noc operujemy ręcznie, za pomocą łańcuszka lub sterujemy pilotem albo przyciskiem na ścianie: podnosząc, lub opuszczając roletę, przesuwamy pasy materiału względem siebie.

Gdy pasy zaciemniające i przepuszczające ułożą się w jednej linii, uzyskamy pełne zaciemnienie. Nawet nieznaczne przesunięcie tkanin względem siebie pozwala na uzyskanie konkretnego poziomu zaciemnienia. To my decydujemy ile światła chcemy wpuścić do wnętrza.

rolety dzień i noc
Autor: materiały prasowe ANWIS Rolety dzień i noc marki ANWIS

Jaką roletę dzień i noc wybrać? Modele i sposób montażu

Rolety dzień i noc mocowane są do ścian lub sufitu najczęściej, gdy do czynienia mamy z dużymi przeszkleniami. Tego typu rozwiązanie występuje w aż dwóch wariantach: albo wałek nawojowy z tkaniną są widocznymi elementami osłony, albo mechanizm rolety ukryty jest w specjalnej kasecie.

Warto wspomnieć, że kaseta przydaje się szczególnie w miejscach narażonych na brud i kurz - pozwala zachować czystość zwiniętej tkaniny i chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Dobrą wiadomością jest również to, że kaseta nie wpływa ani na działanie osłony, ani na jej maksymalny wymiar. Oba warianty mogą być sterowane ręcznie, przy pomocy łańcuszka koralikowego lub mechanicznie, pilotem albo przełącznikiem przymocowanym do ściany.

W mieszkaniach o niewielkich przeszkleniach, rolety dzień i noc najczęściej montuje się do ramy okna. Wtedy mogą mieć kasetę i prowadnice. Dzięki prowadnicom rolety dzień i noc przylegają do szyby i stabilnie poruszają się wzdłuż ram okna.

Co więcej, obecność prowadnic zapobiega uszkodzeniom tkaniny podczas silnych podmuchów wiatru (tkanina nie wygina ani nie kołysze się) oraz uchylania okna, pozwala również uzyskać lepszy efekt zaciemnienia wnętrza. Roleta dzień i noc z prowadnicami jest sterowana za pomocą łańcuszka.

rolety dzień i noc
Autor: materiały prasowe ANWIS Rolety dzień i noc marki ANWIS

Rolety dzień i noc – do jakich wnętrz pasują?

Roleta dzień i noc ANWIS to produkt uniwersalny, a więc pasujący praktycznie do każdego wnętrza. Doskonale będzie prezentować się w pomieszczeniach tradycyjnych i nowoczesnych. Jednak najlepiej rolety dzień i noc czują się w oszczędnych w formie stylach, skandynawskim czy modnym – minimalizmie. Wtedy warto wybrać białe lub szare modele, które wpiszą się w stylistykę wnętrza i nie przytłoczą go. Rolety dzień i noc same w sobie mogą stanowić ozdobę okien lub tworzyć zgrany zespół z zasłonami i firankami. Wszystko dzięki swojemu nietuzinkowemu, a jednocześnie prostemu designowi.

Subtelna gra światła i cienia, którą oferują rolety dzień i noc dodaje wnętrzom ekspresji i wyjątkowego wyrazu. Rozwiązanie oferowane przez markę ANWIS to doskonała alternatywa dla klasycznych rolet materiałowych oraz żaluzji nie tylko ze względów praktycznych (pasują do każdego rodzaju okien, PCV i drewnianych), ale również estetycznych. Producent rolet dzień i noc oferuje bogatą gamę barwną tkanin i osprzętu, dlatego dopasowanie konkretnego modelu rolety do naszych wnętrz i gustów jest bajecznie proste – i co najważniejsze: przyjemne!

rolety dzień i noc
Autor: materiały prasowe ANWIS Rolety dzień i noc marki ANWIS

Rolety dzień i noc – zalety rozwiązania

Na koniec warto wspomnieć o zaletach rolet dzień i noc. To rozwiązanie pozwala na regulację nasłonecznienia i to bez konieczności podnoszenia całej osłony jak w przypadku tradycyjnych rolet! Natomiast precyzyjny i solidny mechanizm samohamujący daje możliwość wygodnego ustawienia pozycji tkanin. Rolety dzień i noc to także maksymalna ochrona prywatności przy jednoczesnej osłonie przed słońcem – możemy zasłonić roletę tak, by zapewnić sobie komfort i równocześnie zapobiec przedostawaniu się światła słonecznego do wnętrza.

Wspomniane wcześniej różne sposoby montażu to kolejna zaleta rolet dzień i noc, ponieważ niektóre z nich pozwalają na bezinwazyjne zamocowanie rolety. Nie można nie wspomnieć też o szerokim wyborze tkanin i osprzętów, dzięki czemu dopasujemy roletę do każdego wnętrza, bez względu na jego styl czy wystrój. Jednym słowem, rolety dzień i noc to doskonały sposób, by wnętrze stało się naprawdę nasze!

Więcej o roletach dzień i noc ANWIS na stronie https://anwis.pl/

rolety dzień i noc
Autor: materiały prasowe ANWIS Rolety dzień i noc marki ANWIS
Partnerzy

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021