Wygodny fotel do salonu - wybieramy najładniejszy. Jakie są modne fotele do salonu?

2024-02-06 11:17

Jaki powinien być wygodny fotel do salonu, który zapewni cenne chwile relaksu? Jak wybrać fotel do salonu? Oto poradnik, który podpowie ci, jak urządzić kącik do czytania i odpoczynku w salonie. Wybraliśmy też 17 modnych nowoczesnych foteli.

Spis treści

  1. Kącik do czytania w salonie
  2. Jaki powinien być wygodny fotel?
  3. Jakie jest najlepsze światło do czytania?
  4. Jak urządzić kącik do czytania?
  5. Przytulny kącik do czytania - 12 inspiracji
  6. Zobacz też: Modne sofy rozkładane. Wygodna sofa z funkcją spania do małego mieszkania
Trendy we wnętrzach – jesień 2023!

Nieprzyjemna aura za oknem skłania do zaszycia się w fotelu, pod kocem, z książką w ręku. W dobrym otoczeniu lektura ma lepszy smak. Zobacz piękne fotele i jak wyczarować przytulny kącik do czytania w salonie.

Kącik do czytania w salonie

Jak sama nazwa wskazuje, kącik do czytania powinien znajdować się w rogu salonu lub w innym, jak najbardziej oddalonym od ciągów komunikacyjnych miejscu, tak, by czytającemu nie przeszkadzali przemieszczający się po mieszkaniu domownicy.

Wybór fotela to sprawa bardzo indywidualna, żeby nie powiedzieć – intymna. Ważne jest, by się do danego mebla „przymierzyć”, bo najprawdopodobniej będziemy zasiadać w nim na długie godziny.

Jaki powinien być wygodny fotel?

Fotel powinien być dość twardy (to dobre dla kręgosłupa), dobrze wyprofilowany, z podłokietnikami i zagłówkiem. Badania konsumenckie mówią, że klienci preferują tzw. uszaki. Tego typu mebel w pokoju pozwala również na chwilę komfortowej drzemki. Modne są też fotele z niskimi siedziskami.

Równie ważne są tkaniny, z jakich wykonano tapicerkę. Najmodniejsza to tkanina bouclé, nie słabnie popularność weluru, powodzeniem cieszą się także sztuczne futra i sztruks.

Dobierając fotel do kącika czytelniczego, warto wziąć pod uwagę styl naszego salonu – o ile nie masz w planach stworzenia eklektycznego wnętrza, postaw na mebel korespondujący z resztą wystroju. Niezwykle istotną kwestią jest również oświetlenie kącika do czytania.

Przeczytaj też: Przytulny ciepły salon. Jak ocieplić wnętrze dodatkami? 14 fantastycznych inspiracji

Jakie jest najlepsze światło do czytania?

Górne oświetlenie salonu nie nadaje się do czytania, dlatego najlepiej jest zainwestować w dodatkowe źródło światła, jak lampa podłogowa czy kinkiet, najlepiej na ruchomym ramieniu.

Światło nie może mieć zbyt skupionej wiązki, powinno równomiernie padać na stronice książki (a nie w oczy), ważna jest również regulacja ustawienia. Najlepiej czyta się przy żarówkach o barwie lekko ciepłej, te z zimną barwa mogą szybko męczyć oczy.

Jak urządzić kącik do czytania?

W kąciku przeznaczonym do czytania przydaje się także stolik lub regał, na którym postawisz kubek z herbatą czy odłożysz książkę w trakcie przerwy oraz takie dodatki jak ciepły koc i poduszka, którą można podłożyć sobie pod krzyż. Dzięki niej nasze ciało będzie lekko odchylone do tyłu, a mięśnie pleców – rozluźnione.

Fotel do czytania
Autor: serwis prasowy marki Selsey

Przytulny kącik do czytania - 12 inspiracji

Zobacz też: Modne sofy rozkładane. Wygodna sofa z funkcją spania do małego mieszkania

Nasi Partnerzy polecają