Wnęka w salonie: Jak sprytnie wykorzystać trudną przestrzeń. CIEKAWE ROZWIĄZANIA do salonu

2013-09-03 15:19

Uważasz, że wnęka w salonie psuje jego wystrój? Podpowiadamy, co zrobić, żeby wnęka stała się efektownym miejscem w salonie. Wnęka w salonie - ciekawe rozwiązania i pomysły na salon - GALERIA ZDJĘĆ.

Spis treści

  1. Co można zmieścić we WNĘCE w salonie? Wnęka płytka
  2. Co zmieścić we WNĘCE w salonie. Gdy wnęka jest głęboka

Masz piękny salon, ale... jest w nim miejsce, które nie wygląda ładnie – wnęka. Nie zaprojektowana specjalnie, powstała w wyniku remontów, przeróbek, np. przestawienia ścian, wybudowania kominka w salonie, zlikwidowania zbędnych drzwi. Jednak nawet taką przypadkową wnękę w salonie można zagospodarować nie tylko funkcjonalnie, ale też bardzo efektownie.

Co można zmieścić we WNĘCE w salonie? Wnęka płytka

W płytkiej wnęce w salonie – do około 30 cm głębokości – sprawdzają się półki. W zależności od wystroju, mogą być szklane, drewniane, z płyty gipsowo-kartonowej. We wnęce w salonie warto je dodatkowo oświetlić lampkami podpółkowymi, np. oszczędnymi LED-ami. Taka wnęka w salonie to dobre miejsce na domową bibliotekę, na półkach we wnęce wyeksponujesz też swoją kolekcję pięknego szkła, ciekawe wazony, małe rzeźby, czy zabawne gadżety. Jeśli wnęka w salonie jest większa, z powodzeniem zmieścisz w niej telewizor i półki na płyty z filmami. Całość podświetlona lampkami punktowymi da w salonie naprawdę świetny efekt. W przypadku bardzo płytkiej wnęki w salonie, dobrym rozwiązaniem jest wyłożenie jej dekoracyjnymi płytkami kamiennymi (zobacz nasze zdjęcia) lub ceglanymi, tapetą z modnym wzorem.

Co zmieścić we WNĘCE w salonie. Gdy wnęka jest głęboka

Jeśli wnęka w salonie ma głębokość powyżej 40 cm, można ustawić w niej niską komodę czy konsolę i powiesić nad nią dekoracyjne lustro, obraz lub kinkiet. Masz mało miejsca w salonie? Wykorzystaj wnękę na zabudowaną szafę bądź postaw w niej szafę gotową. Inny pomysł to urządzenie we wnęce w salonie kącika do pracy. Blat zamontowany we wnęce, do tego wisząca szafka albo półki plus krzesło - zgrane z aranżacją salonu - i masz wygodny kącik do pracy! Nie będzie zakłócał harmonii aranżacji salonu, gdy nie korzystając z kącika, zasłonisz wnękę drzwiami (przesuwnymi czy standardowymi), zasłonką lub parawanem.