Modne firany i zasłony do salonu nowoczesnego: sprawdź, co jest na topie

2020-06-19 15:38

Modne firany i zasłony do nowoczesnego salonu są zwiewne jak apaszki i zalotnie półprzezroczyste. Nowoczesne zasłony i firany do salonu ulegają podmuchom wiatru, dają muskać się słońcu i stroić w kwiaty. Układamy je jednym ruchem ręki. Zobacz, jakie zasłony i firanki do salonu są modne. Oto najmodniejsze firany i zasłony, które ozdobią okno.

Spis treści

  1. Zasłony i firany do salonu: modne rozwiązania
  2. Nowoczesne zasłony do salonu i modne firany: walory dekoracyjne
  3. Modne firany do salonu: propozycje Tricii Guild
  4. Modne zasłony do nowoczesnego salonu: dla spragnionych koloru
  5. Nowoczesne firany do salonu: stylowe i eleganckie

Zasłony i firany do salonu: modne rozwiązania

Chowamy futrzane materiały i mięsiste poduszki z sofy, zdejmujemy ciężkie story. Okna mają być przystrojone w modne firany i zasłony niczym sukienki. Modne materiały to batyst, cienka bawełna, len, które naturalnie przepuszczają światło. Zasłony do nowoczesnego salonu powinny być lekkie i pastelowe.

Dobra rada: jeśli masz piękne okna, nie zasłaniaj ich ciężkimi zasłonami. Rolety mocowane w nadprożu lub lekkie batystowe firanki zapewnią wystarczającą kameralność.

Polecamy też:

Panele okienne w dekoracji okien: nowoczesne panele zasłonowe [WIDEO + ZDJĘCIA]>>

Materiał na zasłony. Wybieramy tkaniny zasłonowe>>

Nowoczesne zasłony do salonu i modne firany: walory dekoracyjne

Jeśli aranżacji brakuje charakteru lub przytulności, ubierz okna w piękne tkaniny. Zasłony, firany i rolety dają możliwość szybkiej i niedrogiej metamorfozy, bez konieczności kupowania nowych mebli czy zmiany koloru ścian. Umożliwiają błyskawiczną sezonową zmianę aranżacji (wybierz lżejsze, barwniejsze tkaniny latem, grubsze i bardziej stonowane zimą). Styl definiują takie cechy tkanin jak gatunek, kolor, wzór i przejrzystość. Ponieważ okna zajmują zwykle dużą powierzchnię ściany, ich oprawa staje się ważnym elementem wystroju. Zasłaniając lub odsłaniając okno, możemy łatwo kontrolować przestronność wnętrza (otwarty widok optycznie powiększa) oraz nastrój – rozproszone czy przyciemnione światło daje efekt kameralności.

Sprawdź nasz poradnik: Pomysły na firanki do łazienki>>

Rolety rzymskie – w Twoim stylu!
Rolety rzymskie we wnętrzu

Autor: mat. prasowe Anwis

Rolety rzymskie nie tylko chronią przed słońcem i zapewniają prywatność. Są również ozdobą, wprowadzając do wnętrza niepowtarzalny klimat

Kiedyś kojarzyliśmy je z wnętrzami bardzo klasycznymi, dziś wiemy, że doskonale sprawdzają się także w tych nowoczesnych. Wszystko zależy przecież od doboru materiału, a tu możliwości są wprost nieograniczone. Efektowne fałdy powstające po podciągnięciu rolet doskonale prezentują się w pokojach dziennych, sypialniach i kuchniach. Mogą być instalowane do ściany lub do sufitu, choć nie tylko!

Zupełnie nowym i praktycznym rozwiązaniem są rolety rzymskie w systemie RVS. Jest on montowany w świetle szyby, a co za tym idzie - nie utrudnia otwierania skrzydeł okiennych. To rozwiązanie, które zapewnia swobodę w przesłanianiu dowolnie wybranej części okna. Rynny takiej rolety (górną i dolną) możesz dowolnie przesuwać wzdłuż listwy przyszybowej, za pomocą wygodnych uchwytów. W ten sposób roleta utworzy w oknie efektowne zakładki.

Więcej w specjalnym serwisie stylikomfort.urzadzamy.pl

Modne firany do salonu: propozycje Tricii Guild

Słynna brytyjska designerka i mistrzyni projektowania tkanin zrezygnowała już z przenikających się wzorów na rzecz jednorodnych kolorystycznie materiałów. W jednym oknie możemy zestawić kilka modnych zasłon w dopełniających się barwach (od zewnątrz ciemniejsze, od wewnątrz jaśniejsze).

Zobacz też: Jak modnie upiąć firanki i zasłony? Porady i aranżacje>>

Bezprzewodowy napęd do zasłon
Somfy Movelite White Star

Autor: Somfy, materiały prasowe

Somfy Movelite White Star

Bezprzewodowy napęd Movelite WireFree 35 RTS marki Somfy pozwala sterować zasłonami w wygodny sposób: za pomocą pilota, nadajnika naściennego czy po połączeniu z centralą smart home TaHoma również z aplikacji w smartfonie lub głosowo. Pojedynczy napęd może obsługiwać karnisz elektryczny prosty o długości do sześciu metrów i tkaninę o wadze do 35 kg. Zasłony mogą być odsuwane na sposób boczny lub teatralny. Rozwiązanie Movelite WireFree 35 RTS marki Somfy to gwarancja całkowitego zasłonięcia okna bez prześwitów oraz perfekcyjnego wyglądu zasłony w każdym momencie. Sam karnisz można zamontować do ściany lub do sufitu. W zależności od zastosowanych akcesoriów zasłony można upiąć na różne sposoby – np. plisowane lub harmonijkowe. Napęd zasilany jest z akumulatora, więc przy montażu nie ma potrzeby doprowadzenia zasilania czy kucia ścian. W zależności od częstotliwości użytkowania pojemność akumulatora pozwala sterować zasłonami nawet do sześciu miesięcy bez ładowania.

Modne zasłony do nowoczesnego salonu: dla spragnionych koloru

Stawiamy na prostotę, ale możemy pokusić się o nowoczesne zasłony w roślinne wzory! Jednak niech to nie będą drobne łączki. Modne są duże przeskalowane kwiaty - pastelowe, jakby namalowane akwarelą.

W nowoczesnych wnętrzach firanki i zasłony nie muszą być suto marszczone. Tworzą gładkie ekrany o przemyślanej kolorystyce. Gdy dysponujemy obniżonym parapetem, warto dodatkowo ozdobić "siedzisko" poduszkami i materacem w kolorach dopasowanych do zasłon.

Zobacz też: Szare zasłony w salonie [ARANŻACJE]>>

Nowoczesne firany do salonu: stylowe i eleganckie

By wnętrze wyglądało z klasą i elegancko, wybierz odpowiednie nowoczesne firanki do salonu. Poniżej nasze propozycje.

Jak ozdobić stare zasłony? Dekoracja metodą stemplowania
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE