Jak urządzić świąteczny salon? Drzwi jako ozdoba świątecznego salonu

2023-12-01 6:25 Tekst sponsorowany

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy pod wieloma względami. By podkreślić niepowtarzalną atmosferę grudniowych celebracji, wielu z nas dekoruje swoje salony dekoracjami i światełkami. Drzwi, będące elementem stałym wyposażenia, również mogą pomóc wprowadzić do wnętrz świąteczny klimat.

AMARYLIS 9 okleina  dąb natur premium, korona i pilastry szyba mleczna VSG
Autor: ERKADO AMARYLIS 9 okleina dąb natur premium, korona i pilastry szyba mleczna VSG

Świąteczny salon – jak go urządzić?

Ponieważ salon to z reguły najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w domu, większość Polaków właśnie tu organizuje bożonarodzeniową celebrację. Pomysłów na wystrój świątecznego salonu jest mnóstwo – warto przede wszystkim dostosować kolorystykę i styl dekoracji do swoich indywidualnych potrzeb i gustów.

Dobrym pomysłem jest również zachowanie umiaru – zbyt dużo ozdób, światełek i innych dekoracyjnych elementów może przytłoczyć wnętrze i dać wrażenie bałaganu.

Jeśli więc zależy nam na uzyskaniu wrażenia harmonii i elegancji w świątecznym salonie, lepiej postawić na minimalistyczne oświetlenie i ozdoby w jednym stylu. W tak zaaranżowanych wnętrzach nic nie będzie rozpraszało naszej uwagi, dzięki czemu będziemy mogli skupić się na tym co ważne – świętowaniu w gronie najbliższych.

Drzwi do świątecznego salonu

Efekt harmonii i elegancji w bożonarodzeniowym salonie pomogą nam podkreślić również stałe elementy wyposażenia – m.in. drzwi wewnętrzne. Jakie drzwi sprawdzą się w świątecznym salonie? O pomoc w wyborze poprosiliśmy ekspertów ERKADO, polskiego producenta drzwi.

Doskonałym kompanem świątecznych celebracji będzie model Anubis 2 w kolorze biały tytanowy.

Minimalistyczna forma z delikatnym frezowaniem sprawi, że drzwi nie będą grały we wnętrzu pierwszych skrzypiec, ale dzięki swojej niewymuszonej elegancji i ponadczasowości, świetnie odnajdą się w towarzystwie każdego stylu i kolorystyki. Warto też zwrócić uwagę na złotą klamkę, która stanowi subtelny element dekoracyjny tego modelu.

ANUBIS 2, klamka złota
Autor: ERKADO ANUBIS 2 wykończenie lakier Biały Tytanowy

Jeśli szukamy alternatywy dla białych drzwi, warto zastanowić się nad wyborem modelu Nemezja 8 w kolorze cappuccino. Delikatny kolor włoskiej kawy mlecznej w połączeniu z kontrastującą czarną klamką i mocno zaznaczonym frezem na powierzchni skrzydła tworzy zestaw pełen wdzięku i wyjątkowości. Ciepły beż to również dobry towarzysz dla czerwieni, zieleni i złota, a więc oficjalnych kolorów Bożego Narodzenia.

NEMEZJA 8 okleina cappuccino ST CPL z powłoką AntiFinger, korona i pilastry
Autor: ERKADO NEMEZJA 8 okleina cappuccino ST CPL z powłoką AntiFinger, korona i pilastry

Na koniec coś dla miłośników koloru drewna. Drzwi Amarylis 9 w okleinie dąb natur premium to ponadczasowość i elegancja zamknięte w unikatowym skrzydle wypełnionym mlecznym szkłem oraz układem pionowych i poziomych szprosów. Wisienką na torcie tego modelu jest złota klamka, która dodaje nuty luksusu.

AMARYLIS 9 okleina  dąb natur premium, korona i pilastry szyba mleczna VSG
Autor: ERKADO AMARYLIS 9 okleina dąb natur premium, korona i pilastry szyba mleczna VSG

Wybierając drzwi z oferty ERKADO możemy dopasować również kolor ościeżnic i listew przypodłogowych. Jeśli zależy nam na uzyskaniu jednolitej aranżacji, warto zdecydować się na ościeżnicę i listwy w kolorze skrzydła. Ciekawą opcją może być również dobranie koloru listew i ościeżnic do skrzydeł drzwiowych na zasadzie kontrastu – to świetny sposób na spersonalizowanie drzwi, ale również na urozmaicenie i ożywienie minimalistycznego wnętrza.

Warto też wspomnieć o lamelach ściennych, które również znajdziemy w ofercie ERKADO. Dekoracyjne listwy mocowane do ściany to prosty i modny sposób dekoracji wnętrz. Dzięki bogactwu kolorystycznemu oklein, możemy bez problemu dopasować kolor lameli do osobistych gustów. Co więcej, lamele dekoracyjne mogą pomóc wygłuszyć pomieszczenie i wprowadzić do niego przytulny klimat – a więc idealnie sprawdzą się jako element aranżacyjny świątecznego salonu.

Nasi Partnerzy polecają