Styl Barbiecore we wnętrzach - świat znów oszalał na punkcie różu

2022-09-13 14:52

Róż, tym razem w wyrazistej odsłonie, wraca na salony (dosłownie!). Inspirowana nostalgią lat 80. i 90., a także kolorowym światem lalki Barbie, estetyka Barbiecore od kilku miesięcy podbija świat mody i designu. Oto kilka wskazówek, jak wypełnić wnętrza różem i zrobić to z klasą!

barbiecore
Autor: instagram.com/the_dahl_house, instagram.com/andie.loves.pink

Styl Barbiecore we wnętrzach

Kiedy na początku tego roku Valentino wypuścił swoją nową kolekcję Pink PP, a niedługo później paparazzi sfotografowali Margot Robbie, całą w jaskrawym różu, podczas kręcenia filmu o lalce Barbie (Robbie gra tytułową rolę), świat oszalał na punkcie różu.

Ale to nie pierwszy raz. Ostatnia wielka „różowa gorączka” to rok 2016 – to właśnie wtedy Instytut Pantone ogłosił Millenial Pink kolorem roku 2016. Żaden inny kolor po subtelnym, pudrowym różu nie zawładnął wyobraźnią mas na tak wielką skalę, mimo że wiele próbowało (sorry, Gen Z Yellow).

róż barbiecore
Autor: getty images

Tym razem mamy do czynienia z mocniejszym, odważniejszym różem. To już nie grzeczny pastel, ale wibrujący, jaskrawy róż, którego mocy nie wolno lekceważyć. „Barbie Pink” to kolor, z którym trzeba się dogadać i umiejętnie stosować w aranżacji wnętrz: odpowiednio użyty, ożywi pomieszczenie, wprowadzi pozytywny, wesoły klimat, świetnie podkreśli styl retro. Zbyt dużo mocnego różu może z kolei przytłoczyć wnętrze, sprawić, że będzie ono wyglądało kiczowato i „jarmarcznie”.

Barbiecore to właśnie umiejętność stosowania mocnego różu (i innych jaskrawych kolorów) do tworzenia stylowych i nietuzinkowych wnętrz. Niektórzy określają Barbiecore „stylem domku dla lalek” – w końcu Barbiecore czerpie inspiracje z intrygującego świata lalki Barbie, a więc także jej akcesoriów i aranżacji, z których jest znana na całym świecie.

Szczyt popularności lalki Barbie to lata 80. i 90., nie dziwi więc fakt, że Barbiecore tak dobrze czuje się we wnętrzach w stylu retro! Warto więc wyposażyć Barbiecore-owe wnętrze w inspirowane stylem retro elementy, np. kolorowe grafiki, pastelowe meble, telefon stacjonarny o nietypowym kształcie itd.

Aranżując wnętrza w stylu Barbiecore pamiętajmy, że jaskrawy róż nie lubi konkurencji, ale zniesie towarzystwo mocnych, kontrastujących kolorów w niewielkich dawkach. Dużo lepiej wyrazisty róż prezentuje się solo, na tle neutralnych, stonowanych barw (także pasteli, np. miętowego czy błękitnego). Ciekawym zestawem są również kompozycje z różnych odcieni różu, tworzące efektowny gradient.

Barbiecore to świetna alternatywa dla „grzecznych”, minimalistycznych wnętrz. Mimo że jaskrawy róż najprawdopodobniej nie zagości w naszych domach na dłużej, to warto wykorzystać jego potencjał do dekoracji wnętrz. I dobrze się bawić, bo przecież o to właśnie chodzi w Barbiecore.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE