Spotkanie w salonie - komfortowe miejsce dla domowników i gości. 3 ARANŻACJE

2017-10-01 6:00

Pokój dzienny to dla większości z nas najpopularniejsze wnętrze w mieszkaniu. Tu spędzamy najwięcej czasu – rodzinnie, z przyjaciółmi. Przeważnie na luzie, niekiedy bardziej formalnie, w zależności od okoliczności. Salon musi sprawdzić się w każdej sytuacji. Dobrze nam służyć, ale też świetnie wyglądać. W drugim odcinku cyklu Mieszkaj pięknie z Salonami Agata podpowiemy, jak go urządzić.

Salon powinien odzwierciedlać charakter i styl życia użytkowników. Zanim zaczniesz go urządzać, przeanalizuj z domownikami wasze potrzeby. Może przyda się wam duża sofa narożna, po której mogłyby skakać dzieci, lub rozkładany stół do przyjmowania gości. Albo wygodne fotele i lampki – idealne do wieczornej lektury.

W każdym salonie warto zaplanować meble do przechowywania: regał, komodę, półki czy szafkę RTV. Pozwolą ukryć wiele drobiazgów. Dobrze, by tzw. meble skrzyniowe pochodziły z jednej kolekcji, dzięki temu poszczególne elementy będą do siebie pasować, a aranżacja zyska na spójności. Do mniejszych pokojów polecamy szafki jasne, wtapiające się w tło białych ścian, proste, z przeszkleniami i delikatnie odbijające światło. W większych przestrzeniach – dozwolona pełna paleta barw i wzorów.

Na koniec jeszcze jedna ważna rada: kupując meble tapicerowane, zwróć uwagę na jakość tkanin. W Salonach Agata znajdziesz sofy i fotele obite łatwymi w czyszczeniu, plamoodpornymi tkaninami Magic Home. Szczególnie docenisz ich zalety, jeśli masz w domu małe dzieci. Więcej inspiracji oraz informacji na stronie internetowej agatameble.pl

Natalia Nowak, Salony Agata

Autor: Salony Agata

Białe meble z drewnianymi elementami są ponadczasowe i nowoczesne, idealne dla osób ceniących sobie elegancję oraz ciepło we wnętrzach. Dzięki naturalnym akcentom, mimo pewnej surowości bieli, salon staje się bardziej przytulny, ułatwia nam kreatywną zabawę barwami. Do biało-drewnianych mebli warto wprowadzić mocniejszy akcent kolorystyczny w formie fotela i sofy. Fotel w nasyconym żółtym lub pudrowo różowym odcieniu bądź sofka w kolorze stonowanej fuksji dodadzą wnętrzu wyrazistości, charakteru. Z kolei dla zwolenników neutralnych barw świetnym rozwiązaniem będzie komplet wypoczynkowy w odcieniach ciemnego beżu.

 

Natalia Nowak

kierownik ds. aranżacji powierzchni handlowych

Salony Agata

Nowoczesne meble do salonu z kolekcji Drevia: duet bieli i drewna

Nowoczesna kolekcja mebli Drevia łączy w sobie biel z naturalnym dekorem w kolorze postarzanego dębu. Białe meble z drewnianymi elementami są ponadczasowe i nowoczesne, idealne dla osób ceniących sobie elegancję oraz ciepło we wnętrzach. Dzięki naturalnym akcentom, mimo pewnej surowości bieli, salon staje się bardziej przytulny, ułatwia nam kreatywną zabawę barwami. Do biało-drewnianych mebli warto wprowadzić mocniejszy akcent kolorystyczny w formie fotela czy sofy.

Meble do salonu z kolekcji Scandi: lekkość i elegancja

Meble wypoczynkowe z kolekcji Scandi. Lekkie wizualnie, z zaokrągleniami, na drewnianych eleganckich nóżkach. Tapicerowane łatwymi w czyszczeniu tkaninami Magic Home. Wypełnienie z pianki zapewnia komfortowy wypoczynek. Meble wyróżniają się też ciekawymi przeszyciami  i pikowaniem.

Meble wypoczynkowe z kolekcji Next: komfort i piękno

Zgrabne meble wypoczynkowe z kolekcji Next – komfortowe fotele i pasujące do nich podnóżki zachęcają, by spędzić w salonie cały dzień. Ponieważ do wyboru mamy tu wiele tkanin obiciowych, w atrakcyjny sposób można je wprowadzić do dosłownie każdego wnętrza.