Śliwkowy salon z kuchnią. Kobieca aranżacja salonu

2013-10-19 10:21 Barbara Święczkowska

Aranżacja salonu jest połączona z kuchnią, a granicę między wnętrzami wyznacza inny rodzaj podłogi. Wnętrza są nowoczesne, a aranżacja salonu i kuchni utrzymane są w stonowanych kolorach. We wnętrzach nie brakuje światła oraz subtelnych dekoracji, idelanie uzupełniających aranżację salonu.

Aranżacja salonu jest otwarty na część jadalnianą oraz kuchnię - taka aranżacja wnętrz jest przestronna i praktyczna. Aranżacja salonu utrzymana jest w kolorze śliwkowym, a kuchnia jest biało-szara. W pogodne dni wnętrza dosłownie skąpane są w słońcu, wpadającym tu przez ogromne okno balkonowe. Przysłonięto je zasłoną z muślinu, by światło nie było zbyt ostre.

 Zobacz także: aranżacja salonu i podłogi

Tkanina stanowi też element dekoracyjny aranżacji salonu- wieczorem jest podświetlana od sufitu. W kuchni okno zdobią białe Algi marki Vitra.

Aranżacja salonu: nowoczesny salon z kuchnią

Dwupoziomowe mieszkanie ma standardowe 2,6 m wysokości, ale sprawia wrażenie wyższego, m.in. dzięki podświetlanym elementom aranżacji wnętrz. Na parterze znajdują się salon z kuchnią, przedpokój, toaleta i klatka schodowa, na piętrze sypialnie, pokój do pracy i łazienka. Jednym z nietypowych elementów wystroju wnętrza są szklane schody. Zdają się zawieszone w powietrzu. O taki efekt chodziło właścicielce: widać je z salonu, więc nie chciała, by rzucały się w oczy - z perspektywy osoby siedzącej na kanapie wyglądają jak żaluzje (widać tylko ich krawędzie). - Stopnie z hartowanego szkła przyklejono do kasetonów osadzonych obustronnie w ścianie - szczegóły projektu zdradza architektka Anna Krzak. - Przy brzegu każdego schodka umieszczono paski LED, by można je było podświetlić. Końce stopni wypiaskowano, dzięki czemu nie są śliskie. Nowoczesny salon z kuchnią jest jednocześnie przytulny - to za sprawą podłogi z orzecha włoskiego, drewno ma ciepły odcień i ciekawe usłojenie. Deski ułożono prostopadle do okien, by ich urodę podkreślały promienie słońca. Tylko podłogę w kuchni wykonano z żywicy epoksydowej przypominającej beton.

Aranżacja salonu: meble do salonu

Śliwkowy narożnik w aranżacji salonu to ulubione miejsce odpoczynku właścicielki. Miło na nim poleżeć przy filmie lub książce. Nie trzeba daleko chodzić, by sięgnąć po ulubioną pozycję - biblioteczka w salonie złożona z kilku lekkich półek znajduje się nad kanapą. Podłogowa lampa z regulowanym ramieniem pozwala pogrążyć się w lekturze w dowolnym miejscu narożnika – bez trudu nakierujemy światło tam, gdzie trzeba. Meble i dodatki do salonu: kanapa - Meble Expo, Calvados; lampa - Tolomeo, firmy Artemide; półki i ława wykonane według projektu architektki przez stolarza Jana Boćkę (www.stolarstwojb.com); poduszki Vitra - Red Onion.

Aranżacja salonu z kuchnią

Właścicielka chciała mieć „sterylną” kuchnię, stąd pomysł na białą lakierowaną zabudowę. Choć zajmuje jedną ze ścian, nie przytłacza wnętrza dzięki lśniącym frontom optycznie powiększającym kuchnię. Krzesła barowe służą za jadalniane, dlatego wybrano wygodne modele wykończone skórą. Wysoki stół ma oryginalne nogi z aluminiowymi wstawkami. Kwiatowe motywy na okapie i podłodze z wylewki epoksydowej dodają ascetycznemu wnętrzu kobiecego charakteru.