SALON Z KUCHNIĄ aranżacja. Salon i kuchnia w kolorze szaro-białym (37 m2)

2013-07-10 13:56 Karolina Klepacka

Salon z kuchnią urządzony nowocześnie i przytulnie. Prezentowana kuchnia i salon tworzą spójne wnętrze. Świetnie połączono kolory ścian i wystrój salonu z otwartą kuchnią. Dobra podpowiedź dla tych, którzy szukają inspiracji na salon z kuchnią. GALERIA: ładny salon z kuchnią zdjęcia.

Właściciele preferują ciepłe, stylowe wnętrza, ale salon z kuchnią w nowym mieszkaniu chcieli urządzić nowocześnie. Choć mieli obawy, czy taka aranżacja salonu i kuchni będzie dla nich dobra, rezultat zaskoczył ich swoją przytulnością. Nas też! Sami oceńcie ten salon z kuchnią: projekt wnętrza.

Salon z kuchnią projekt

Salon z kuchnią projekt: salon z kuchnią to strefy połączone w mieszkaniu o pow. 58 m2. Z kanapy jest blisko do kuchni i do jadalni. Życie dzienne odbywa się w jednej przestrzeni, którą tworzy salon z kuchnią o powierzchni 37 m2. Urządzanie salonu z otwartą kuchnią właścicielka powierzyła pracowni Zizi Studio. Projektantki wnętrz Magdalena Wesołowska-Latos, Monika Romanowska, mając ograniczony budżet, zachowały istniejący układ ścian i zrezygnowały z kosztownych rozwiązań opracowując projekt salonu z kuchnią. Priorytetem była wygoda, salon z kuchnią miał służyć wypoczynkowi. Okolice kanapy w salonie są więc szczególnie przyjazne. W pozostałych strefach części dziennej, którą towrzy salon z kuchnią obowiązuje funkcjonalność: pojemne szafy i zabudowa kuchenna są wyjątkowo proste. Żeby aranżacja salonu z kuchnią wyglądała lekko i świetliście, meble są w większości białe. Otwarta kuchnia jest elegancka, ale przede wszystkim funkcjonalna. W prostej biało-szarej zabudowie kryją się najwygodniejsze rozwiązania i nowoczesne technologie. Meble kuchenne, wykonane na zamówienie, ustawiono wzdłuż sąsiadujących ścian. Zabudowa otwartej kuchni zaplanowana jest zgodnie z zasadami ergonomii i zapewnia miejsce do przechowywania. Podłogę w kuchni otwartej na salon w miejscu najbardziej narażonym na działanie wody i tłuszczu wyłożono szarym gresem.

Salon z kuchnią aranżacja

Salon z kuchnią aranżacja: temat przewodni strefy dziennej, czyli subtelne odcienie fioletu, niepostrzeżenie przechodzi w szarości i złamane biele ścian. Kolorystyka tapety jest esencją tej barwnej gry. O ciepłym charakterze salonu z kuchnią decyduje podłoga z egzotycznego drewna merbau. Wyrazisty wzór tapety we wnęce jadalnianej wnosi dość dekoracyjności, więc dodatki ograniczono do minimum, co sprzyja wrażeniu ładu. Salon z kuchnią służy wypoczynkowi. Dlatego kącik wypoczynkowy w salonie to dywan i bujany fotel, które mają zachęcać do relaksu. Dlatego też projektantki wybrały tapetę w spokojne, perłowe pasy.

Salon z kuchnią kolory ścian

Salon z kuchnią są spójne i mają idealnie dobrane kolory ścian. Białe ściany, podobnie jak meble, połączono z kolorem szarym ścian i tapet. Zestawienie kolorystyczne w salonie i kuchni z chłodną szarością w roli głównej, odcieniem fioletu wnoszą stonowaną dekoracyjność do aranżacji wnętrza. Podkreślają to starannie wybrane tapety, najbardziej charakterystyczny element wystroju salonu z kuchnią. Właściciele mieli swój wkład w efekt końcowy projektu salonu z kuchnią. To oni wybrali podłogi w ciepłym, ciemnym odcieniu merbau, który podkreślił przytulny charakter mieszkania. Perłowoszare tło tapety w salonie zmienia się w zależności od oświetlenia. Nawet kiedy na stole zabraknie kwiatów, wzór orchidei na ścianie wprowadza lekki nastrój do aneksu jadalnianego (tapeta Khroma Quinta QUI 103 – tapetyeli.pl).