Salon marzeń: wybieramy meble i dodatki do salonu!

2016-03-21 16:22

Salon marzeń to idealnie zorganizowana strefa relaksu: wygodna, piękna i zgrana z resztą wystroju salonu! Jeśli zamierzesz kupic kanapę, stolik RTV, dywan czy żyrandol, zainspiruj się propozycjami z dodatku specjalnego Mojego Mieszkania! Z pewnością coś wpadnie Ci w oko...

Salon, jako najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w naszym wnętrzu, stanowi wizytówkę stylu i gustu właścicieli. Aby swobodnie odnaleźć się w kanonach aranżacji salonu, warto wdrożyć kilka zasad ułatwiających nam urządzenie idealnego salonu skrojonego na naszą miarę!

Aranżacja salonu idealnego: pomoce dydaktyczne

Urządzając salon warto wytyczyć sobie pewne ramy postępowania, które pomogą nam odnaleźć się w przepastnych arkanach aranżacji wnętrz. Wybór konkretnego stylu aranżacji salonu (np. angielskiego, vintage, glamour) pomoże nam w trudnym wyborze poszczególnych mebli do reprezentacyjnego wnętrza - sofy, stolika kawowego, fotela czy elementów dekoracyjnych. Trzymanie się jednego stylu jest także dobrym rozwiązaniem, jeśli nie czujemy się pewnie w przebogatym świecie aranżacji wnętrz. Jeśli jednak odnajdujemy w sobie żyłkę hazardzisty i odważnie patrzymy na kwestie urządzania wnętrz, zaryzykujmy odważne połączenia - mieszankę stylów, łączenie kontrastów. Spróbujmy na własną rękę, sugerując się osobistymi sympatiami estetycznymi, połączyć stylową, tapicerowaną sofę z nowoczesnym, szklanym stolikiem kawowym, bądź klasyczny, masywny stół z litego drewna z lekkimi, nowoczesnymi krzesłami na chromowanych nóżkach. Bawmy się kolorami dodatków w neutralnym i stonowanym otoczeniu ścian salonu. Eksperymentujmy z sezonowymi kolorami poszewek, zasłon i pledów. "Stylowy miks" to rozwiązanie dla indywidualistów, lecz jeśli nie mamy pewności czy dobrze wybieramy, starajmy się utrzymać przewagę jednego z obecnych we wnętrzu styli.