Salon. Co zamiast regału? Wybieramy półki

2008-03-05 1:00

Szerokie półki pomieszczą się nie tylko książki, sprzęt grający i bibeloty, ale także spore okazy kwiatów w ozdobnych donicach. Nie chcesz żeby twój salon zagracała tradycyjna meblościanka, szafa, czy duży regał, ale musisz gdzieś pomieścić wszystkie potrzebne w salonie rzeczy.. Zmień swój salon poprzez dobrze dobrane półki.

Regał w salonie?

Regał to w wielu salonach smutna konieczność – jedyny mebel, który ustawiony w niewielkim salonie może pełnić jednocześnie kilka funkcji: biblioteki, szafy, miejsca na telewizor czy ozdobnej witryny na serwis. Meblościanka, szafa czy regał z reguły mają masywną konstrukcję, przytłaczają salon i optycznie go zmniejszają, a mimo to niektórzy decydują się właśnie na regał. Dlaczego tak się dzieje? Po prostu dlatego, że nie zawsze wiemy, czym go zastąpić. Najlepszą opcją bedą półki.

Półki lepsze niż meblościanka

Zaprojektowaliśmy proste półki, ale w nietypowej oprawie. Ściana salonu – tradycyjnie zarezerwowana dla regału, podzielona została na trzy części za pomocą ścianek z płyt gipsowo-kartonowych. Pomiędzy nie wkomponowane są dwa pionowe pasy luksferów. Podświetlone szklane tafle tworzą rodzaj oryginalnych świetlików. W centralnej wnęce znajduje się mała szafa pod telewizor, w dwóch bocznych – półki (wykonane również z płyt gipsowo-kartonowych). Pod półkami ustawiliśmy mobilne skrzynki na książki i drobiazgi, stolik na kółkach (w razie potrzeby wysuwany) oraz tkaninowy pojemnik na gazety i płyty. Białe półki i ścianki tworzą geometryczny wzór na tle niebieskiej ściany salonu. Ten efekt podkreśla światło przebijające zza szklanych elementów. Taka, odrobinę awangardowa, kompozycja świetnie wpisze się w nowoczesny salon. Półki dały większą możliwość aranżacyjną salonu niż dałby regał, meblościanka, czy szafa.

Do aranżacji salonu użyto:

Kanapa Lycksele, komoda Malm, system oświetleniowy Termosfar, lampa Trettioore, dywan Jutta Ruta, stolik Lack, pojemnik tkaninowy Hejan, osłonki na doniczki Rago, pojemniki Mard, kółka Akis, miska Blanda, podpórki na książki Skribent, budzik Ticka, uchwyt na serwetki Knyck, serwetki, pudełko z pokrywką Glis, pojemniki małe Glis, taca Barbar, pudełka białe Kasset, stojak na CD – IKEA. Obrazki z morzem, ramki KubaLeroy Merlin. Lusterko, podkładki, wazony, kubki, podkładki pod szklanki, pojemniki białe, poszewki jasnoniebieskie, stojaki na zdjęcia, stojaki na listy – BoConcept. Poduszki (wypełnienie, poszewki ciemnoniebieskie, polarowy koc - Walther Meble.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022