Jak się lepiej wysypiać? Rolety wolnowiszące dzień noc w sypialni

2021-10-20 11:46 Materiał sponsorowany
rolety dzień i noc
Autor: materiały prasowe ANWIS Rolety dzień i noc marki ANWIS

Sen odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu dobrego zdrowia i samopoczucia. Na jego jakość i długość wpływ ma wiele czynników. Jednym z nich są warunki panujące w pomieszczeniu, w którym śpimy, szczególnie ekspozycja na światło. Już jedna noc przespana w jasnym pokoju może negatywnie wpłynąć na nasz metabolizm. Na szczęście o odpowiednie zaciemnienie sypialni można zadbać w prosty sposób, np. za pomocą wolnowiszących rolet dzień noc.

Dlaczego dobry sen jest tak ważny?

Podczas snu nasze ciało się regeneruje. Gdy śpimy, w naszym organizmie zachodzi wiele pożytecznych procesów, które pomagają nam utrzymać ciało w dobrym zdrowiu. Ponadto, dobry sen pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie – gdy jesteśmy wyspani, wypoczęci, mamy więcej energii do działania. Jesteśmy też w lepszym nastroju niż po ciężkiej, nieprzespanej nocy.

Dlaczego jeszcze dobry sen jest tak ważny? Badania wykazały, że krótki i zaburzony sen może wiązać się ze zwiększonym ryzykiem przyrostu masy ciała i otyłością – zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Sen wpływa na hormony regulujące apetyt. Ci, którzy mają odpowiednią ilość snu, jedzą mniej kalorii niż osoby, które śpią zbyt mało.

Co więcej, sen wpływa również na pracę mózgu. Jeśli się regularnie wysypiamy, nasze mózgi pracują sprawniej, łatwiej rozwiązujemy problemy i mamy lepszą pamięć. Gdy natomiast nie zażywamy odpowiedniej ilości snu, negatywnie odbija się to na funkcjonowaniu mózgu. W efekcie możemy mieć większe problemy z myśleniem, koncentracją, co z kolei wpływa na to, jak pracujemy, uczymy się i dogadujemy z innymi.

rolety dzień noc
Autor: Adobe Stock

Tyle światła w całym mieście...

Czynników, które wpływają na gorszy sen jest wiele – i niestety nie na wszystkie mamy wpływ (np. czynniki chorobowe lub psychologiczne). Warto jednak przyjrzeć się swoim nawykom, a także wystrojowi sypialni (szczególnie osłonom okiennym), ponieważ najczęściej to właśnie źle zaaranżowana przestrzeń jest główną przyczyną tego, że się nie wysypiamy.

Domy na terenach zabudowanych otoczone są latarniami ulicznymi, świecą na nie reflektory przejeżdżających samochodów, w szybach odbijają się neony reklamowe. Tymczasem nawet najmniejszy promień słońca lub sztucznego światła hamuje wydzielanie melatoniny, utrudniając sen lub zasypianie. Na szczęście z tym możemy łatwo sobie poradzić, wybierając odpowiedni sposób zaciemnienia pomieszczenia - na przykład roletę dzień noc, która składa się z dwóch pasów: zaciemniających i transparentnych ułożonych naprzemiennie. To jeden z najchętniej wybieranych rodzajów rolet!

rolety dzień noc
Autor: Adobe Stock

Rolety wolnowiszące dzień noc – dla dobrego snu

Oprócz odpowiedniej temperatury w sypialni (około 17-18 stopni), wygodnego materaca i poduszki, w sypialni warto pamiętać o osłonach okiennych. Wspomniane wyżej wolnowiszące rolety dzień noc (np. marki Anwis) nie tylko umożliwią całkowite zablokowanie dostępu światła do sypialni, ale również - w ciągu dnia - pozwolą precyzyjnie operować ilością wpadającego do wnętrza promieni słonecznych. 

Co więcej, wolnowiszące rolety dzień noc marki Anwis doskonale sprawdzają się zarówno w niewielkich przestrzeniach, jak i pomieszczeniach o dużych przeszkleniach - maksymalny wymiar rolety może wynosić aż 20 m². Zamawiając konkretny model rolety dzień noc, możemy także wybrać sposób sterowania - ręczny lub elektryczny, dopasowując go do osobistych potrzeb. 

Więcej o roletach wolnowiszących dzień noc marki Anwis na stronie www.anwis.pl

rolety dzień noc
Autor: Adobe Stock
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W maju w „M jak Mieszkanie” podajemy przepis na kuchnię – podsuwamy sprawdzone sposoby na zaaranżowanie funkcjonalnej i estetycznej strefy gotowania.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2022