Rodzinny salon w stylu skandynawskim: jadalnia, biuro i kącik wypoczynkowy

2016-03-15 14:33
salon w stylu skandynawskim
Autor: Kasia Rutkowiak Salon w stylu skandynawskim musiał pogodzić kącik wypoczynkowy, domowe biuro oraz jadalnię. To było nie lada wyzwanie, ale się ud

Salon w stylu skandynawskim musiał pogodzić kącik wypoczynkowy, biuro oraz jadalnię. Autorce bloga my-full-house.com udało się doskonale zrealizować to nie lada wyzwanie.

Założenia aranżacji wnętrza były precyzyjne: przestrzeń przyjazna i wygodna dla całej rodziny, styl skandynawski. Salon urządzony w tym stylu łatwiej niż jakikolwiek inny odmienić lub ożywić za pomocą kilku prostych trików. W zależności od sezonu, mody czy nowych potrzeb każdego z domowników. Taka aranżacja salonu w stylu skandynawskim może rozwijać się wraz z rodziną, sprzyja wspólnej codzienności. I pozwala na niekończącą się frajdę w dobieraniu i zmienianiu domowych dekoracji we wnętrzu.

Zobacz też: Przegląd -15 dodatków do wnętrz skandynawskich >>>

Ponadczasowe połączenie bieli i drewna w aranżacji salonu, kwiaty w prostych wazonach, świeczniki, porcelana czy uniwersalne meble – doskonale sprawdzą się we wnętrzach w stylu skandynawskim. Warto też zwrócić uwagę na ciekawą dekorację ścian.

Salon w stylu skandynawskim: rodzinna przestrzeń

Rodzinny salon w stylu skandynawskim jest niewielki, ale sprawia wrażenie bardzo przestronnego. Pomieścił przestrzeń wypoczynkową, kącik jadalny i domowe biuro. Miękkie futerka, którymi wyściełane są krzesła nadały wnętrzu przytulności, a geometryczne elementy dekoracji w kolorze czarnym sprawiły, że salon w stylu skandynawskim nabrał wyrazistego charakteru.

Biały regał systemu String idealnie sprawdza się w roli przestrzeni do pracy i ładnie eksponuje dodatki. Dobór wyposażenia i dekoracji do salonu w stylu skandynawskim nie jest przypadkowy. Każdy plakat, świecznik, wazonik czy mebel został dokładnie przemyślany i dopasowany do wnętrza.

Zobacz też: Piękna jadalnia w stylu skandynawskim >>>

Stół zrobiony według pomysłu Kasi pozwala wygodnie usiąść całej rodzinie do wspólnych posiłków czy gry w remika. W salonie stoi też ukochany mebel gospodyni – biała drewniana witryna Oliver Furniture, w której trzyma dużą część zbieranej od lat duńskiej porcelany.