Pokój dzienny jak galeria sztuki: aranżacja mieszkania ze sztuką w tle

2015-03-16 15:37

Pokój dzienny przypominający galerię sztuki? To możliwe! Stylowe meble, obrazy na ścianach, dekoracyjne bibeloty i samodzielnie wykonane meble - to ponadczasowa aranżacja pokoju ze sztuką w tle. Prezentujemy stylowe wnętrze z kolorem w roli głównej!

Spis treści

  1. Aranżacja pokoju dziennego: książki i obrazy w roli głównej!
  2. Aranżacja pokoju dziennego: łączenie różnorodnych mebli

Aranżacja mieszkania urządzonego niczym galeria sztuki wcale nie jest łatwa. Oprócz obrazów na ścianach i stylowych dodatków tak urządzone mieszkanie musi być przede wszystkim funkcjonalne. Właścicielom zależało, aby mieszkanie było wygodne, a jednocześnie łączyło ich pasję, co udało się osiągnąć architektom z pracowni 1989 Sp. Z O.O. Prezentujemy aranżację pokoju dziennego, w którym znalazło się sporo miejsca na książki i obrazy.

Aranżacja pokoju dziennego: książki i obrazy w roli głównej!

Eklektyczne wnętrza pokoju dziennego zostały urządzone w bieli, a kolory wprowadzono do aranżacji pokoju poprzez stylowe dodatki, meble i obrazy, które pełnią w mieszkaniu główną rolę dekoracyjną. W pokoju dziennym na ścianie z kanapą zostały zamontowane profesjonalne listwy galeryjne, które pozwalają na dowolne rozmieszczenie obrazów bez wiercenia dziur w ścianach. Przed listwami pojawiły ruchome reflektory na szynach, które mogą oświetlać obrazy pod dowolnym kątem. W aranżacji pokoju dziennego oprócz obrazów ważną rolę odgrywa bogata biblioteczka właścicieli. Ociepla ona wnętrze pokoju i jednocześnie jest najlepszą dekoracją gładkiej, białej ściany. Dębowa podłoga i biel ścian w pokoju dziennym stanowią dobre i spokojne tło dla bogatej kolekcji książek, obrazów, różnorodnych mebli i dodatków.

Aranżacja pokoju dziennego: łączenie różnorodnych mebli

W aranżacji wnętrza mieszkania najwięcej miejsca zajmują odnowione starocie, które doskonale komponują się z nowoczesnymi meblami i tymi zrobionymi własnoręcznie przez właścicieli, przykładowo w pokoju dziennym jest szafka pod telewizor wykonana z płyty OSB i dekoracyjnych nóżek czy małe stoliki kawowe, stojące przed kanapą. Niektóre meble w pokoju zaprojektowali architekci z pracowni 1989 sp. z o.o. Należą do nich między innymi regał w salonie, segment kuchenny i szafki łazienkowe. Na szczególną uwagę w aranżacji pokoju dziennego zasługują również dodatki. Poduszki w plamy to propozycja od Hug the Stuff, a niepozorną lampę, stojącą przy kanapie z IKEA ozdabiają odręczne rysunki Ryszarda Gancarza.