Pokój dzienny jak galeria sztuki: aranżacja mieszkania ze sztuką w tle

2015-03-16 15:37

Pokój dzienny przypominający galerię sztuki? To możliwe! Stylowe meble, obrazy na ścianach, dekoracyjne bibeloty i samodzielnie wykonane meble - to ponadczasowa aranżacja pokoju ze sztuką w tle. Prezentujemy stylowe wnętrze z kolorem w roli głównej!

Spis treści

  1. Aranżacja pokoju dziennego: książki i obrazy w roli głównej!
  2. Aranżacja pokoju dziennego: łączenie różnorodnych mebli

Aranżacja mieszkania urządzonego niczym galeria sztuki wcale nie jest łatwa. Oprócz obrazów na ścianach i stylowych dodatków tak urządzone mieszkanie musi być przede wszystkim funkcjonalne. Właścicielom zależało, aby mieszkanie było wygodne, a jednocześnie łączyło ich pasję, co udało się osiągnąć architektom z pracowni 1989 Sp. Z O.O. Prezentujemy aranżację pokoju dziennego, w którym znalazło się sporo miejsca na książki i obrazy.

Aranżacja pokoju dziennego: książki i obrazy w roli głównej!

Eklektyczne wnętrza pokoju dziennego zostały urządzone w bieli, a kolory wprowadzono do aranżacji pokoju poprzez stylowe dodatki, meble i obrazy, które pełnią w mieszkaniu główną rolę dekoracyjną. W pokoju dziennym na ścianie z kanapą zostały zamontowane profesjonalne listwy galeryjne, które pozwalają na dowolne rozmieszczenie obrazów bez wiercenia dziur w ścianach. Przed listwami pojawiły ruchome reflektory na szynach, które mogą oświetlać obrazy pod dowolnym kątem. W aranżacji pokoju dziennego oprócz obrazów ważną rolę odgrywa bogata biblioteczka właścicieli. Ociepla ona wnętrze pokoju i jednocześnie jest najlepszą dekoracją gładkiej, białej ściany. Dębowa podłoga i biel ścian w pokoju dziennym stanowią dobre i spokojne tło dla bogatej kolekcji książek, obrazów, różnorodnych mebli i dodatków.

Aranżacja pokoju dziennego: łączenie różnorodnych mebli

W aranżacji wnętrza mieszkania najwięcej miejsca zajmują odnowione starocie, które doskonale komponują się z nowoczesnymi meblami i tymi zrobionymi własnoręcznie przez właścicieli, przykładowo w pokoju dziennym jest szafka pod telewizor wykonana z płyty OSB i dekoracyjnych nóżek czy małe stoliki kawowe, stojące przed kanapą. Niektóre meble w pokoju zaprojektowali architekci z pracowni 1989 sp. z o.o. Należą do nich między innymi regał w salonie, segment kuchenny i szafki łazienkowe. Na szczególną uwagę w aranżacji pokoju dziennego zasługują również dodatki. Poduszki w plamy to propozycja od Hug the Stuff, a niepozorną lampę, stojącą przy kanapie z IKEA ozdabiają odręczne rysunki Ryszarda Gancarza.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE